Радио Милева
молчи мала...

Теодора Џехверовиќ се пофали со фотографија од Чикаго, а една „обожавателка“ ја „уништи“: „Можеш кај сакаш да одиш, ама селото од тебе не оди никаде“ (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ се пофали со фотографија од Чикаго, а една „обожавателка“ ја „уништи“: „Можеш кај сакаш да одиш, ама селото од тебе не оди никаде“ (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ  е на американска турнеја од каде секојдневно ги известува своите бројни следбеници за секој нејзин чекор.

По жешките фото пози од плажите во Мајами, Теодора објави фотографии пред познатиот театар во Чикаго, каде позира облечена цела во црно.

И додека се собираа лајкови и пофални зборови, очигледно сите не се воодушевени, па се најдоа и такви од женските „обожавателки“ што  ја навредуваа пејачката:

Можеш каде сакаш, но селото никаде не оди од тебе, буквално вреска зад тебе“ – напишал една од следбеничките, на што Џехва не и останала должна, па сепак културно и возвратила:

Леле малечка, ајде молчи жити мајка ти“.

Останати вести од Радио Милева