Радио Милева
поглед на вистинско место

Теодора Џехверовиќ на жените им го привлече вниманието со нова фризура, а на мажите им понуди малку поинаква визура (ФОТО)

Теодора Џехверовиќ на жените им го привлече вниманието со нова фризура, а на мажите им понуди малку поинаква визура (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ се одлучи за драстична промена, а истата ја сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Имено, пејачката ја бојадиса својата долга, препознатлива руса коса, која ја има од почетокот на кариерата, во боја каква што ретко кој би се осмелил, па сега е огнена црвенокоса!
Нејзината нова портокалова боја ги воодушеви нејзините придружнички, па комплиментите  не престанаа да стигаат, но не на сметка на нејзиниот нов изглед.

Додека дамите ја фалеа нејзината нова фризура, мажите имаа поинаков поглед на пејачката. Спуштен малку подолу, во раскопчаниот мантил на пејачката од каде срамежливо ѕирка нејзината природна убавина. Двете бујни гради од кои машката глетка не престана да се напојува и тетоважата на средина што нив ги раздвојува.

Зашто машкиот избор каде погледот ќе се задржи на неодредено време е познат… Ако нешто треба да се гледа на Теодора, јасно е во што се мора… Или поточно се сака! Впрочем кое машко ти гледа фризура, кога пред очи има многу подобра визура!

Фото: Инстаграм принтскрин/teodoradzehverovic

Останати вести од Радио Милева