Радио Милева
неодолива...

Теодора Џехверовиќ изгледа безобразно заводливо: „Извини Дизни, што немаш ваква Барби!“

Теодора Џехверовиќ изгледа безобразно заводливо: „Извини Дизни, што немаш ваква Барби!“

Теодора Џехверовиќ важи за една од најзгодните млади пејачки на естрадата. Атрактивната рускоса по принципот малку работи, малку уѓива го минува летото, воглавно на црногорското приморје. Кога нема настапи, оваа секси бомба во движење максимално го користи времето за уживање крај брегот. Плажа, сонце, море, фаќање тен… така отприлика и минува секој ден.

Во меѓувреме  настапите завршија, се смени ситуацијата, па Теодора ја смени и локацијата. Црна Гора ја замени со турското крајбрежје и нивните луксузни „ол инклузив“ хотели.

А кога Теодора ќе се појави крај базенот, сите погледи се вперени во неа. Овој  пат во розов едноделен секси костим за капење, русокосата сирена го покажа сиот свој телесен раскош, поттикнувајќи ја сета машкост кај посилниот пол.

Расчекорена, со широко раширени нозе, напрчени гради и предизвикувачки поглед под сончевите очила, Теодора изгледаше едноставно неодоливо или поточно,  безобразно заводливо!

Не попусто еден од нејзините фанови воодушеви со својот коментар: „Извини Дизни, што немаш вакава Барби“! Иако Барби не е производ на Дизни, а ни Теодора негова играчка!

Останати вести од Радио Милева