Радио Милева
Наполни 20 години

Тенок струк, полни усни: Ова е ќерката на Драгана Мирковиќ за која мама и тато направија голема роденденска забава (фото)

Тенок струк, полни усни: Ова е ќерката на Драгана Мирковиќ за која мама и тато направија голема роденденска забава (фото)

Ќерката на Драгана Мирковиќ го прослави својот 20-ти роденден со прекрасна прослава во семејниот замок на периферијата на Виена, а пејачката и нејзиниот избраник Тони Бијелиќ не ја кријат гордоста по тој повод.

Богатиот бизнисмен и пејачката направил се’ за да може нивната наводно скромна наследничка да добие се што ќе посака тој ден, па дури и ја исполниле желбата да не се прави голема врева за нејзиниот роденден.

Затоа, на списокот нема многу гости, но украсите, храната и пијалоците се приготвуваат како да се подготвуваат за полнолетство.

Роденденската торта го привлече вниманието на сите, како и самата славеничка со беспрекорниот стајлинг. Долга црна коса, нокти, шминка, сето тоа во согласност со нејзините години, а многумина кои ја виделе толку средена коментирале дека многу потсетува на мајка си од нејзините помлади денови.

Како што одминува времето, Мануела Бијелиќ се повеќе наликува на Драгана, со својот карактер и богами темперамент. Таа неодамна се осмели да отвори профил на „Инстаграм“ и да ја сподели својата приватност со јавноста, како и нејзиниот брат Марко.

Па сега сите оние кои се запрашале како изгледаат наследниците на фолк ѕвездата, можат да го дознаат и на дланка да го следат нејзиниот живот.

Ќерката на Драгана Мирковиќ го слави својот 20-ти роденден, а нејзините родители и брат не се ни обидуваат да ја сокријат среќата. Тие со насмевка ги пречекуваат гостите и се трудат сите да ги почитуваат, а најмногу прославите да бидат убави и незаборавни. Пејачката дури објави неколку фотографии на својот профил и и порача на ќерката Среќен роденден.

фото:Принтскрин Инстаграм

Останати вести од Радио Милева