жртва

Пронајдени се 13 резултати на тема „жртва“
Радио Милева

Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство, но никој не им верува – ако признаеш на пријател, ќе ти се изнасмее (ВИДЕО)

Ниту еден судски спор не предизвикал толку многу внимание во јавноста во последно време во светот, како оној помеѓу Џони Деп и Амбер...
Радио Милева

Српската новинарка и позната инфлуенсерка на неодамнешнот породување била жртва на акушерско насилство: „Мојата струка не работи со вашата, зашто сте олош“!

Српската новинарка и инфлуенсерка Мина Смиљаниќ роди ќеркичка пред три месеци, а вчера своето искуство го сподели на социјалните мрежи...
Радио Милева

Нина Бадриќ жртва на сајбер криминал: И го украле идентитетот, па ја злоупотребиле за да прават пари (ФОТО)

Нина Бадриќ се шокираше кога сфати дека е жртва на Интернет измама. Имено, пејачката наводно рекламирала одреден производ за слабеење,...
Радио Милева

Мислеше да се разведува ама… Сузана Манчиќ нема намера да се менува, а поради навиките решена е да се жртвува

Неодамна во српските медиуми се појавија шпекулации дека некогашната лото девојка и ТВ водителка Сузана Манчиќ се разведува од грчкиот...