зоран заев

Пронајдени се 17 резултати на тема „зоран заев“
Радио Милева

Ќерката на Заев сподели селфи од лифтот, а цел Твитер зборува за модниот аксесоар на Александра, кој чини 2.650 долари (ФОТО)

Македонската Твитер заедница буквално „експлодира“, откако Александра, ќерката на поранешниот премиер Зоран Заев, објави селфи направено...
Радио Милева

Иако сега не живее во Македонија и на некогаш популарниот ТВ водител Филе – „Топки“ „му пукна филмот“ од лагите на Заев, па „го подбра на волеј“ (ФОТО)

По сумирањето на резултатите од локалните избори исходот е ваков: Уште една „дебела“ победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и уште една...
Радио Милева

И Миа Костова „фалсификувана“, со украден идентитет на Фејсбук, како Каќа од Горњи Милановац: „Да не е на Заев бившата, бе?“ (ФОТО)

Миа Костова, македонската ТВ водителка и позната инфлуенсерка доби лажна двојничка на Фејсбук. Имено, таа се пожали дека некој и го украл...
Радио Милева

Хрватска „експлодираше“ од незадоволство по неуспехот на Евросонг 2021, премиерот Пленковиќ сепак и честиташе на нивната претставничка Албина, а Заев остана „нем“ кон Васил Гарванлиев?

Хрватската јавност експлодираше по неуспехот да нивната земја да се пласира во финалето на годинешниот Евросонг 2021. Хрватите го споделија...
Радио Милева

Додека состојбите со коронавирусот кулминираат, децата на Заеви се луксузираат: Корона за цел свет, за Ева нов кабриолет (ФОТО)

Корона кризата секојдневно влегува во нов пик, има се повеќе заразени, се повеќе починати во светот, а веќе и кај нас… И додека мора...
Радио Милева

Филип Пецовски објави еротско видео, во кое Тина ќе ви го сврти умот: Мераклика на ноќен провод, луксуз, гламур и живот на висока нога! (ВИДЕО)

Младиот пејач Филип Пецовски кој на пошироката јавност и стана познат по одличниот впечаток што го остави со  своето учество во минатогодишната...
Радио Милева

Зоран Заев на свадба: Бившата македонска ракометарка Ива Стојковска „рипна во тавче“, премиерот меѓу гостите (ФОТО)

Поранешната македонска ракометарка Ива Стојковска, во саботата, 1409.2019 г.  се омажи за струмичанецот Даниел Пројковски со кого беше...
Радио Милева

Додека Заев со музика го пушташе новиот автопат, неговата кумашинка Љупка Митрова и без трубачи го блокираше патот за Валандово! (ФОТО)

Додека владеачката елита на СДС на чело со премиерот Заев китејќи се со туѓите перја со блех музика го пушташе новиот автопат Демир...