зоки фаци

Пронајдени се 10 резултати на тема „зоки фаци“
Радио Милева

Зоки – „Фаци“ заврши в болница: Познатиот естраден новинар и ТВ водител на пластична хирургија, но не заради естетски зафат (ФОТО)

Контроверзниот македонски естраден новинар и познат ТВ водител, а во последно време и локал менџер Зоран Василевски, попознат под прекарот...
Радио Милева

На што се’ се подготвени анонимците за да станат познати: „Бившо момче на Александра Накова му дало 500 евра на новинарот и ТВ водител Зоки – Фаци за да ја направи позната!“ (ВИДЕО)

Новинарите Зоран Василевски – Фаци, Васко Спасовски и Љиљана Станишиќ открија шокантни детали поврзани со лични искуства од нивната...
Радио Милева

Лила со мачор на лустер, Зоки – Фаци со магарешки бакнеж ве канат на парада – не на геј, туку на парада за права на животните!

Македонија уште не го ни „помирисала“ влезот во Европа и тешко дека наскоро и ќе припириса до датум за почеток на преговори клечејќи...
Радио Милева

Зоки – Фаци му кажа „НЕ“ на расизмот: Водителот на „1ТВ“ ја запозна јавноста со своите црно-бели пријатели за специфична намена (ВИДЕО 18+)

Естрадниот новинар и ТВ водител Зоран Василевски попознат како Зоки – „Фаци“ нема среќа со медиумите.  Од печатениот збор ( беше...
Радио Милева

Македонскиот камионџија од САД, со новогодишно „ситдаун шоу“ од кабината: Овој пат „на тапет“ е Зоки – „Фаци“ (ВИДЕО)

Дарко Јефремов, македонскиот камионџија од Чикаго – САД, преку ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи со своето „Камионџија шоу“. ...