живот

Пронајдени се 213 резултати на тема „живот“
Радио Милева

По крајот на бракот и големата промена Анета екс – „Молика“ има кристално јасна животна девиза: „Моли го Бога…“ (ФОТО)

Социјалната мрежа Инстаграм е сигурна зона за фолк пејачката Анета Љумаковска која народот е навикнат да ја поврзува со „Молика“,...
Радио Милева

Секс, блуд, разврат, дрога, комар, насилство… Претставен трејлерот за „Покидан“ од трилогијата „Кафана на Балкану“ – автобиографискиот филм за Аца Лукас, а во него сите пороци (ВИДЕО)

Деновиве е претставен трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата  „Кафана на Балкану“.Станува збор за филм со потпис...
Радио Милева

Стоја со новиот автомобил удрила во ѕид: Пејачката извикала „помош“, а сопругот прв истрчал да ја спаси (фото)

Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја со години е на сцената, но не зборува често за приватниот живот, а последните години не се експонира...
Љубов и Секс

Три совети за парови кои започнуваат заеднички живот: Практикувајте интимност, но одвојте и време за себе

Домот е најинтимниот простор што го имаме, а делењето со нашиот партнер може да биде страшно или убаво искуство. Повеќето парови, сепак,...
Радио Милева

Марија Нацева е „фатална“ по животот и бракот: Кога фитнес моделот ќе се појави на плажа – плажата се празни! (ФОТО+ВИДЕО)

Јавноста ја познава како женски македонски фитнес модел, тренер и мотиватор, кој веќе извесно време живее во Обединетите Арапски Емирати. Марија...
Радио Милева

Лејла и Билбилов се „асинхроно компатибилни“: Тој неа ја натера да пропее, а таа нему му го преврте животот наопаку! (ФОТО)

„Да, вистина е дека сме заедно. Среќни сме и убаво ни е. Но, не би правеле фама околу нашата врска. Важно е дека нас ни е убаво“ – беше...
Радио Милева

За Калиопи вака се ужива во животот: „Воопшто не ми е гајле што косата ми е разбушавена, а очите ми се полузатворени“ (фото)

Од познатите на социјалните мрежи навикнавме постојано да гледаме и очекуваме некаква реклама и тоа како  инфлуенсери ни сугерираат...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ никогаш поемотивна: Пејачката сподели фотографија и „ги наежи“ своите  следбеници (фото)

Популарната пејачка Драгана Мирковиќ, покрај својата блескава кариера, позната е и како исклучително посветена и грижлива мајка. Таа...
Радио Милева

Нивната љубовна приказна би можела да послужи како сценарио за филм: Драгана Мирковиќ и по толку години брак не крие колку е вљубена во својот сопруг (фото) 

Една од најголемите музички ѕвезди Драгана Мирковиќ со години е во хармоничен брак со бизнисменот Тони Бијелиќ и никогаш не криела...
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...
Радио Милева

По тешките животни искушенија и борби со болеста, Јордан Митев има убави вести: „Конечно да не огрее соннце“ (фото)

Популарниот фолк пејач Јордан Митев секогаш отворено зборува пред јавноста за она што му се случува на приватен план. Па така, ако пред...
Радио Милева

Одел во одделение за деца со посебни потреби, со мајка му спиел во камп-приколка: Животната приказна на Рајан Гослинг, актерот кој го освојува светот (видео)

Еден од најпопуларните актери во Холивуд е Рајан Гослинг, ѕвездата на филмот „Барби“ којшто моментално се прикажува во кината ширум...
Радио Милева

Откако заврши под хируршки нож, Весна Бејби ја научи животната лекција: „Мене животот жестоко ме зашамара, мислев на сите, но не и на себе и ја платив најскапата цена“ (ФОТО)

Актерката Весна Бејби Петрушевска ослабе повеќе од 10 килограми по операцијата на жолчката која траела два часа… Сега Бејби полека ...
Радио Милева

Елена Велевска во новата песна си го прераскажа животот: „Успеав се’ што сонив со многу солзи, се’ што може жена сама…“ (ВИДЕО)

Елена Велевска по бурниот развод, откако успеа да ги коснолидира односите и среди емоциите, очигледно одново блеска. Пејачката како...
Радио Милева

Рада Манојловиќ признава дека со сестра си не можат да се поднесат една со друга: „Тоа е општа хистерија, лудница…“

Пејачката Рада Манојловиќ во интервју за „Блиц“ откри дека таа и нејзината сестра наидуваат на потешкотии кога е во прашање изборот...