живот

Пронајдени се 96 резултати на тема „живот“
Радио Милева

Животната драма на Кока од „Бољи живот“: На 19 се омажила за другар на тетка и, а љубовта завршила со трагедија (фото)

Јелица Сретеновиќ беше забележана во толкава мера со улогата на Кока во „Бољи живот“ што луѓето сè уште ја нарекуваат така, но, како...
Лице в Лице

Болна исповед на главната хероина од „Романтичарот“ за тешкиот живот што го нема ни во турска серија: „Јас и сестра ми бевме физички злоставувани од нашиот татко!“ (фото)

Демет Оздемир е една од најозборуваните имиња во последниот период од турскиот шоуизнис. За 28-годишната актерка многу се зборува и преку...
Радио Милева

Пере од „Нокаут“ по третпат ќе стане татко, а го откри и полот на бебето кое ќе го добие со втората сопруга (фото)

На 35-то издание на неодамна одржаниот фестивал на забавни мелодии „Макфест 2020“, групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“ ја...
Радио Милева

Топ изгледа, живее на висока нога, беше во врска со некои од неговите колеги… ама знаете ли од што заработува ќерката на Топалко? (ФОТО)

Хелена Топаловиќ важи за една од најатрактивните ќерки на познатите, а токму поради нејзиниот изглед, но и заради нејзините љубовни...
Радио Милева

Живот во време на корона: „Јас веќе нема да мијам раце, ми дојде сметка за вода, како делфини да одгледувам“ (ФОТО)

Коронавирусот и натаму царува… Никако да стивне, напротив, како одново да зема поголем замав и покрај сите мерки на претпазливост,...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид по победата на коронавирусот го менува животот од корен, а еве што ќе биде дел од неговото секојдневие

Рокерот Ѓорѓе Давид откако ја победи корната и помина време во самоизолација го менува својот живот од корен. Според пишувањата на српските...