живот со стил

Пронајдени се 29 резултати на тема „живот со стил“
Радио Милева

Реализирана сопруга и мајка: Погледнете како денес изгледа девојчето што ја испеа песничката „Ех, тој Тоше“ (фото)

Поминаа 28 години откако на фестивалот за детски песнички „Златно славејче“, беше отпеана песничката „Ех, тој Тоше“ во изведба на Сања...
Радио Милева

И да врне и да вее и бура да коси, за Елена Стефановска тоа ништо не е, таа живее живот со стил: Водителката ужива во зимските лудории на Копаоник

Зимската сезона е во полн ек, шаловите, зимските јакни, капутите во овој период се нашите најчести модни комбинации. Додека некои се...
Радио Милева

И за Елена Стефановска е отворена летната сезона: Водителката со стил позираше во бикини, но во фокусот паднаа нејзините гради (фото)

Иако календарски се уште не престигна летото, за некои од македонските јавни личности започна летната сезона. Имено, тие предвреме започнаа...
Радио Милева

Кристина Димитриевска седна во жири: Мисицата во секси издание на гости кај Елена Стефановска (фото)

Во 10-та сеозна на емисиајта „Живот со стил“ на ТВ водителката Елена Стефановска, секоја недела во жири гостуваат познати пејачи,стилисти,дизајнери,водители…...
Радио Милева

Елена Стефановска е права „женска“ со стил и кога ќе се качи на скии, и кога ќе се соблече во бикини во спа центар (фото)

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска и живее живот со стил во реалноста. Секој слободен момент го користи да отпатува...
Радио Милева

Елена Велевска пред голем животен предизвик: Искрено проговори за принципите во изборот на нов партнер (фото)

Фолк пејачката Елена Велевска по вторпат беше гостинка во модното жири на емисијата „Живот со стил“ на Елена Стефановска, каде меѓу...
Радио Милева

Оваа македонска водителка по неколку месеци ја напушти Македонија и ужива на иста дестинација како и Карлеуша

Пандемијата со коронавирусот ни стави кочница на забрзаното темпо на живот. Ако претходното лето уживавме на некоја егзотична дестинација...
Радио Милева

Живот полн со стил: Елена Стефановска за време на тридневниот карантин го напушти Скопје и се впушти во поинаква авантура (фото)

Поради зголемениот број на заразени од коронавирус, изминатиот продолжен викенд се врати полицискиот час, па така Скопје, Куманово,...
Радио Милева

Елена Стефановска живее со стил, па така и слави: Водителката роденденската прослава ја започна надвор од Македонија (фото)

Македонската ТВ водителка Елена Стефановска веќе со години е позната по својата емисија „Живот со стил“ каде ги претставува убавите...
Радио Милева

Елена Стефановска 2019 ја испраќа со стил: Водителката со неколку фотографии ги сублимираше најубавите моменти

Од Новата 2020 година не дели само уште еден ден, а веќе одамна ги сублимираме впечатоците од 2019 година. Водителката на „Живот со стил“,...
Радио Милева

Елена Стефановска, водителката на „Живот со стил“ со галерија романтични фотографии за првпат го покажа момчето (фото)

Водителката на емисијата „Живот со стил“, Елена Стефановска се досега немаше пракса да открива детали од својата приватност и љубовниот...
Радио Милева

Живот со стил: Елена Стефановска на егзотична дестинација се распосла со сексапил, па ги стави градите во прв план (фото)

Летото си го прави своето, а летните температури придонесуваат да посакате да сте на некој егозтична плажа покрај море. Голем дел од...