жири

Пронајдени се 42 резултати на тема „жири“
Радио Милева

Саша Поповиќ беше во Скопје поради аудициите на „Ѕвездите на Гранд“, а овие македонски пејачи беа дел од жирито

Неодамна заврши 12 – тата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе се одржаа и аудициите за следната сезона која...
Радио Милева

„Парите не се проблем…“: Марија Шерифовиќ откри дека не е сигурна за понатамошно жирирање во „Ѕвездите на Гранд“

Марија Шерифовиќ вчеравечер славеше за победната на Џејла Рамовиќ како нејзина кандидатка, но беше присутна и за да ги поддржи и останатите...
Радио Милева

Во жирито ќе има член и од Македонија: Саша Поповиќ откри детали за новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ги руши сите рекорди, а според новите правила членовите на жирито се и ментори на кандидатите. Односно,...
Радио Милева

Гоца Тржан се фати за глава: Антониа Гиговска со песна од Тоше го расплака жирито на „Пинкови ѕвездички – all stars“

Во најновата сезона на „Пинкови ѕвездички – all stars“ каде се натпреваруваат кандидати од претходните сезони, имаме прилика да ја гледаме...
Радио Милева

Публиката ја дочека со овации, а жирито беше воодушевено: Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“

Добро ви е познато дека во регионалното музичко „Никогаш не е доцна“ има и македонски претставници, а меѓу нив и Ленче Кукиќ  од Струмица...
Радио Милева

Антониа Гиговска беше маестрална во „Пинк ѕвездички – all stars“: Има петка за пеење, но единица по литература (видео)

Нашата малда и талентирана пејачка и учесничка во регионалното музичко шоу „Пинк ѕвездички – all stars“, Антониа Гиговска, беше маестрална...