жири

Пронајдени се 120 резултати на тема „жири“
Радио Милева

Велешанецот Мики Секуловски со моќната интерпретација ја оддува сцената на „Ѕвездите на Гранд“: „Како тебе не бил ниеден досега“ (видео)

Оваа тековна сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Македонија повторно има потенцијален кандидат за победа на кој...
Радио Милева

Таа сега е единствен женски кандидат во „Ѕвездите на Гранд“ од Македонија, а претходно беше близу до победа: Реакциите на жирито за настапот на Андријана Петрушовска поделени, а оценките сосема неочекувани (видео)

Минатата сезона од талент шоуто „Ѕвездите на Гранд“, атрактивната и талентирана 24 годиншна кандидатка од Скопје, Андријана Петрушовска...
Радио Милева

Мелиса од прилепско Лажани го остави без здив жирито во „Ѕвездите на Гранд“: „Блазе мајка што те родила!“ (видео)

Во изминатите сезони на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ секогаш имало македонски кандидати кои воодушевувале, стигнале...
Радио Милева

За македонската јавност подзаборавен, а во „Ѕвездите на Гранд“ пејачиште за кој „паѓаат во несвест“: Жирито под силни импресии од велешанецот Мики Секуловски (видео)

Во изминатите сезони на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ секогаш имало македонски кандидати кои воодушевувале, стигнале...
Радио Милева

Тешко дека ќе погодите кое е ова убаво девојче: Со децении е позната фолк ѕвезда и повеќегодишна членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Оваа познбата пејачка е родена 1959 година во Горњи Милановац, а со пеење започнала уште како девојче. Таа е еден од најдобрите фолк вокали...
Радио Милева

Милица Ризо Трајков одново фасцинираше со стајлингот, но настапот на младата екстравагантна кавадарчанка, жирито не и го оцени баш најдобро (ФОТО)

Македонката Милица Ризо Трајков од Кавадарци и овој пат во натпреварувањето на регионалното музичко талент  шоу „Ѕвездите на Гранд“,...
Радио Милева

Аферата мито во „Ѕвездите на Гранд“ има ново продолжениe – овој пат обвинет е Ѓорѓе Давид кој веднаш се огласи

Во српските медиуми се појави шпекулација дека Ѓорѓе Давид наводно изнудувал пари од натпреварувачите на „Ѕвезде Гранда“, поради...
Радио Милева

Велешанецот Горан Мишев – Мишка отворено го обвини за местење жирито во „Никогаш не е доцна“: „Не сакам да учествувам на оваа циркузијада и нема сила која ќе ме натера да се вратам назад“

Велешанецот Горан Мишев – Мишка, блесна во третиот круг на регионалното музичко талент шоу за повозрасни „Никогаш не е доцна“, кога...
Радио Милева

Врвот на регионалната естрада му дојде на промоција на новиот спот: Александар Јосифовски дефинитивно е роден да биде голема ѕвезда (ФОТО)

Во моментов веројатно најблескавата македонска „Ѕвезда на Гранд“, охридскиот рокер Александар Јосифовски ја промовирашае новата...
Радио Милева

Од „Ѕвездичките на Пинк“, сега седна меѓу жирито на уште едно популарно регионално музичко шоу: На Тијана баш и тргна како судија (фото)

Уште од почетокот на актуелната сезона на популарното шоу „Пинк ѕвездички“, Тијана Дапчевиќ е член на жири комисијата која ја има најтешката...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ открива со кого најмногу се согласува во „Ѕвездите на Гранд“: „Доволно е само да се погледнеме“

Без влакна на јазикот откри што се случува зад сцената на „Ѕвезде Гранда“. Музичкото шоу „Ѕвезде Гранда“ со децении привлекува големо...
Радио Милева

Саша Поповиќ откри тајна за еден член од жирито на „Ѕвездите на Гранд“: „Ми велеа дека е незгоден човек и да не го земам“

Саша Поповиќ, креативниот директор на Гранд и мозокот на операцијата „Ѕвезде Гранда“, често истакнува дека е горд на сите членови на...
Радио Милева

На Македонците им тргна во “Ѕвездите на Гранд“: Струмичанката Ангела го воодушеви жирито со својот талент, а уште повозбудливо за време на нејзиниот настап беше зад сцената (видео)

Македонија е непресушен извор на теленти, а тоа досега многупати се покажа со нашите кандидати кои учествуваат во регионалните музички...
Радио Милева

Струмичанката Славица Ангелова им изнуди насмевка, ги разигра и ги натера да играат членовите од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а со тоа заслужено доби и осум гласови (видео)

Оваа сабота од изминатиот викенд на Канал 5 телевизија се емитуваше втората епизода од новата сезона на популарното регионално музичко...
Радио Милева

Напад на обезбедувањето и навреда кон новинарите: Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ја обележаа серија инциденти

Неделава започна снимањето на вториот круг на „Ѕвезда Гранда“ и очигледно тоа не им се допадна на некои членови на жирито бидејќи некои...
Радио Милева

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Со длабоко деколте се појави и најцицлестата дама во жирито, но не е Цеца (ФОТО)

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на гранд“ па пристигнаа и членовите на жирито на популарното регионално музичко натпреварување. Меѓу...
Радио Милева

Откриени вртоглави суми: Цеца зема 100 илјади евра од „Ѕвездите на Гранд“, а еве по колку добиваат останатите членови од жирито

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ се очекува да почне да се снима наскоро иако се шпекулираше дека е неизвесно поради договорот...
Радио Милева

Исплива уренебесна снимка од „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ ја исплаши Зорица Брунцлик со своето пеење (видео)

Денес успешната пејачка Теа Таировиќ ја започна својата кариера во „Ѕвезде Гранда“, каде првпат се појави на 17 години. Повеќето од...
Радио Милева

Беше чувано во строга тајна: Откриени детали од договорот на Цеца со „Гранд“, а еве и уште колку пејачката ќе остане во жирито

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а сега откри и дали ќе остане таква. Цеца признала и како...