жикина династија

Пронајдени се 14 резултати на тема „жикина династија“
Радио Милева

Познатиот Боба од „Жикина динистаја“ некогаш беше тинејџерски идол, а денес е некој сосема друг, тотално непрепознатлив лик (ФОТО)

Познатиот Бобa што  го паметите од филмовите „Луди години“, „Дошло доба љубовта да се проба“, „Каков дедо, таков внук“, „Иди ми, дојди...
Радио Милева

Во „Жикина династија“ беше позната по изреката „љуби га мајка“: Ова е вистинската причина поради која Дара ја напушти серијата

Актерката Дара Чаланиќ е позната по серијата „Жикина династија“  во која ја играше улогата на сопруга на Жика Павловиќ и по реченицата...
Радио Милева

Ја глумеше Дара- жената на Жика во „Жикина династија“, а сега иако е тешко болна на постела, направи нешто неверојатно!

Познатиот професор, теоретичар и филмски историчар Владимир Влада Петриќ (90) со неговото доаѓање, ја увелича прославувата на 100-тиот...
Радио Милева

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизета Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на Виолета стриптизета која и денес се памети. Актерката...
Радио Милева

Ова не го знаевте за „Жикина династија“ : Милан за малку ќе се откажел од улогата поради Жика – еве ја приказната!

Поминаа 30 години откако се снимени првите сцени на култниот филмски серијал „Жикина династија“, а и оваа година како и сите претходни,...