жика јакшиќ

Пронајдени се 53 резултати на тема „жика јакшиќ“
Радио Милева

Се појави заедничка фотографија од Жика Јакшиќ и Славица Ќуктераш во младоста кога биле вљубени (фото)

Жика Јакшиќ зад себе има два пропаднати брака, познато е дека имал бурен емотивен живот, важи за миленик на жените, а своевремено ја заведе...
Радио Милева

Снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ се уште не започна: Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ завојуваа

Септември е пред крајот, но снимањето на новата сезона на музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“ не започна. Неизвесноста околу...
Радио Милева

Тијана е „бомба“: Новата девојка на Жика Јакшиќ е екс- сопруга на познат фудбалер, а осамнаа и нејзини приватни фотографии

Девојката на Жика Јакшиќ била во брак со познат фудбалер. Дека љубовта не се знае за години уште еднаш докажа Жика Јакшиќ, кој по разводот...
Радио Милева

„Тој е мојот орден“: Синот на Дајана Пауновиќ и Жика Јакшиќ веќе не се крие од медиумите – реши да позира заедно со мама (фото)

Душан Јакшиќ, синот на водителката Дајана Пауновиќ и продуцентот Жика Јакшиќ, не ги сака блицовите на фоторепортерите и секогаш кога...
Радио Милева

Жика Јакшиќ ја бакнуваше пред камери и ја нарече своја девојка: Добрила Ивановска Чабриќ повторно во „Никогаш не е доцна“ – „Од тебе не можам да мрднам“ (видео)

Во емисијата „Никогаш не е доцна“  на изненадување на многумина првпат во жирито се најде и победничката на истоименото шоу, Македонката...
Радио Милева

„Имам девојка, заљубен сум“: Жика Јакшиќ, водителот на „Никогаш не е доцна“ проговори за својот љубовен живот, а еве во какви односи е со бившата сопруга

Продуцентот и водителот на „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ откри дека е заљубен и дека има нова девојка. „Јас често сум во некоја...
Радио Милева

Пејачот „распали“ по Саша Поповиќ и Жика Јакшиќ: „Гранд и Миле Бас ми должат 500 000 евра, ако не ми исплатат ќе ги тужам“

Пејачот Хасан Дудиќ тврди дека „Гранд продукција“ и Миле Бас кој е сопственик на „Јужни ветар“ му должат пари и тој долг изнесува...