жељко јоксимовиќ

Пронајдени се 74 резултати на тема „жељко јоксимовиќ“
Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ го кажа своето мислење за Констракта: Еве што и типува двојниот евровизиски претставник (ФОТО)

Пејачот Жељко Јоксимовиќ двапати ја претставуваше Србија на Евровизија, во 2004 година со песната „Лане мое“ со која го освои второто...
Радио Милева

Погребана Марина Туцаковиќ: Жељко Јоксимовиќ, Саша Матиќ, Оливер Мандиќ, Карлеуша, Цеца.. за последен пат се простија од големиот текстописец

Погребена е Марина Туцаковиќ, еден од најпознатите текстописци во регионот. Семејството и пријателите  од 12 часот започнаа да се собираат...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ проговори за бракот со Жељко: „Знаевме што не чека, тоа не направи уште поблиски“

Јована Јоксимовиќ со години ужива во хармоничен брак со Жељко Јоксимовиќ, со кого има три деца. Како открива, таа секогаш ја наоѓа вистинската...
Радио Милева

Додека другите на естрадата едвај „крпат крај со крај“, тие се луксузираат: Жељко и Јована Јоксимовиќ за два автомобили искеширале 250.000 евра!? (ФОТО)

Јована и Жељко Јоксимовиќ купија два нови автомобили! Додека многумина на естрадата се жалат дека се наоѓаат пред финансиски колапс...
Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ во време на коронакризата: „Во моментов се занимавам со „надеж“, се убедувам себеси дека не можам да престанам да верувам“ (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ зборуваше за тоа како се справува со пандемијата на коронавирусот, што имаше влијание врз музичката индустрија, а...
Радио Милева

„Пукна“ кумството: Откако таа го изигра, Срѓан Предојевиќ не сака „очи да и види“ на колешката и кума, Јована Јоксимовиќ (ФОТО)

Водителот Срѓан Предојевиќ стави крај на неговиот однос со неговата колешка, пријателка и кума Јована Јоксимовиќ откако, без негово...
Радио Милева

Тој му е вкусот: Јована сите ја знаете, а знаете ли како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ? (ФОТО)

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот,  Жељко Јоксимовиќ. Таа наследила извонреден талент...
Радио Милева

Мина Јоксимовиќ сподели селфи, а дедо и Бранислав прв и остави коментар: Запознајте го таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Мина Јоксимовиќ, ќерката на пејачот Жеjко Јоксимовиќ од неговиот прв брак, по двомесечен пост сподели нова фотографијата на социјалните...
Радио Милева

Ќерката на Жељко Јоксимовиќ иако важи за урбана девојка, Мина без комплекси гордо се сликаше помеѓу крави, јариња и прасиња (ФОТО)

Ќерката на пејачот Жељко Јоксимовиќ важи за згодна, атрактивна и убава градска женска. Но, иако го води животот на една урбана девојка,...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ и Жељко Јоксимовиќ се продуценти на филмот за „кафеанскиот поет на тагата“, Тома Здравковиќ: Еве која глумица ќе ја игра Силвана Арменулиќ

Филмот „Тома“ е биографска сага не само за животот на овој необичен уметник, туку и за луѓето што го направија неговиот живот и го инспирираа...