желба

Пронајдени се 52 резултати на тема „желба“
Љубов и Секс

Не е расположена за акција? Истражување покажало дека ова е причината за лошите интимни односи

Истражувањата покажале дека жените кои имаат проблеми со спиењето имаат помала желба за секс и потешко ја достигнуваат кулминацијата. Истражувањата...
Радио Милева

„Драга 2023-та, те молам без лажни луѓе“: Антониа Гиговска си даде ветување дека годинава внимателно ќе го одбира нејзиното опкружување (ФОТО)

Младата македонската поп пејачка Антониа Гиговска во годината што замина беше полна со енергија и постојано нешто правеше и на приватен...
Љубов и Секс

Ова ја убива желбата за с*кс кај жената: На мажите не им е важно, а девојките не можат да се стабилизираат со недели

Не е тајна дека припадниците на двата пола се помалку се расположени за секс кога ќе ги „згмечат“ обврските и досадните домашни работи....
Радио Милева

Евровизиската преставничка славеше роденден, еве колку години наполни: „Знаете којa ми е роденденската желба затоа што е и заедничка“

Овагодинешното издание на Евровизија 2022 ќе се случи во Италија, а Македонија ќе ја преставува младата пејачка Андреа со песната „Circles“. Андреа...
Радио Милева

Македонската фолкерка ја накити елката па си посака желба, ама не Дедо Мраз да и ја исполни, туку некој помлад… и попотентен! (ФОТО)

Нова Година е на прагот, време кога се делат подароци, замислуваат желби, посакува исполнување на неисполнетоте сништа… А ги имаат...
Радио Милева

Сандра – Африка има само една неостварена желба, блазеси му на оној што ќе и ја исполни… или тешко нему? (ФОТО)

Гостувајќи во една емисија, пејачката Сандра – Африка откри дека има само една неостварена желба, па откри за што се работи. „Сите...
Радио Милева

Двете руски старлети ќе ве „заковаат“ за нивните фотографии: Само еден поглед на Ана и Диана и возбудата станува најсилна, а желбата обилна! (ФОТО)

Атрактивните Русинки, популарните старлети и инфлуенсерки Дијана Мелисон и Ана Дорожкина ја подигнаа температурата со нови  жешки...