здравко чолиќ

Пронајдени се 25 резултати на тема „здравко чолиќ“
Радио Милева

Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)

Здравко Чолиќ е веројкатно најголемото пејачко име на сите времиња во регионот, кога се машките вокали од забавната музика во прашање....
Радио Милева

Чола ги посети македонските фудбалери, ама само со една фудбалска ѕвезда и неговото семејство се сретна „во четири очи“! (ФОТО)

Една од најголемите балкански музички ѕвезди, Здравко Чолиќ е во Скопје. Десеттина дена пред да го одржи својот голем концерт на 15 јуни...
Радио Милева

„Стареам, а родендените ми се помалку важни“: Чола наполни 68 години и откри моменти од приватноста за кои досега не зборувал!

Здравко Чолиќ неодамна наполни 68 години, а роденденот го прослави со сопругата и ќерките. -Како стареам, родендените ми се помалку важни....
Радио Милева

Една ситница му го направи на Здравко Чолиќ 68-от роденден најубав на свет: „Мојот идол, моето сè, те сакам најмногу на свет“ (ФОТО)

Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ вчера го прослави својот 68. роденден. Неговите ќерките Уна и Лара, кои ретко се појавуваат...
Радио Милева

Здравко Чолиќ е најтежок за соработка со српските медиуми, а сега го „ловеа“ папараци и објавија како денес изгледа неговата сопруга која не се појавува јавно (фото)

Најголемата машка ѕвезда на забавната музика во  регионот Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александара се во брак од 2001 година, но и...
Радио Милева

Водителката на „Сподели проблем со Милена“ овој пат сподели нешто друго или поточно – некого… со себе! (ФОТО)

Милена Антовска – Станковска важи за една од најзгодните и најубави македонски ТВ водителки. Не случајно е една од ретките, ако не...
Радио Милева

(ФОТО) Ова девојченце пееше во „Чаје шукарије“ со Чолиќ: Поради страв замина од Балканот, а денес убава е како кукла

Многумина израснаа со стиховите „Ја се зовем Ивана, а тата ме зове злато, рекла сам мами кад порастем, удачу се за тебе, затоа растем...