жаре

Пронајдени се 7 резултати на тема „жаре“
Радио Милева

Муртинска бомба на Заев кај Жаре во “1 на 1“: „Живеам како cтудент, јадам паштета и салама, не знам ни лепче да испржам“…

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5, Заев на Жаре раскажал многу приказни, велат од продукцијата. „Живеам...
Мегафон

Христијан Мицкоски кај Жаре во „1 на1“ математички пресметано погоди што ќе се случи на 12-ти април: „We will rock You“! (ВИДЕО)

Христијан Мицкоски во недела, на 19-ти јануари во 18.30 на ТВ „Канал 5“ ќе му биде специјален гостин на Жаре Димитровски во шоуто „Еден...
Радио Милева

ДНК вака го искоментираа почетокот на новата сезона на „1 на 1“ со Жаре: „Леле брат, подобро да нѐ закопаат“!

Панчо и Андреј од дуото ДНК не ја примија убаво веста дека почнува новата, 11-та сезона на шоуто  „1 на 1“ со Жаре. Уживајќи на една од плажите...