запросување

Пронајдени се 21 резултати на тема „запросување“
Радио Милева

По запросувањето во Русија, Елена Стефановска направи прослава во нејзиниот дом и откри кога ќе биде свадбата (фото)

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска ужива во љубовта со нејзиниот партнер, бизнисменот Бојан Најдоски. Тие секогаш кога...
Радио Милева

Атрактивната фитнес инструкторка Ана Стојанова кажа „да“: „Кога сцена од филм ќе стане реалност“ (фото)

Македонскиот фитнес инструктор, мотиватор и советник за здрава исхрана, познатата и згодна Ана Стојанова е активна на социјалните мрежи...
Радио Милева

Запросување во Германија: Пејачката Зои Блаж лета во облаци од среќа, ракометарот Тадеј Матијашиќ ја побара за сопруга (фото)

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето,...
Радио Милева

Пред една година ја изгуби сопругата, а сега српскиот водител ја запроси новата девојка и тоа јавно (фото)

Водителот и стенд-ап комичар Дарко Митровиќ на необичен начин и предложи брак на својата девојка Сандра Георгиевски. Во неделата, Дарко...