заев

Пронајдени се 12 резултати на тема „заев“
Радио Милева

Муртинска бомба на Заев кај Жаре во “1 на 1“: „Живеам како cтудент, јадам паштета и салама, не знам ни лепче да испржам“…

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5, Заев на Жаре раскажал многу приказни, велат од продукцијата. „Живеам...
Радио Милева

Антонио Милошоски презентираше скандалозна aудиo снимка од Зоран Заев: „Му помагавме лично на Боки за телевизијата, плус земаше пари од Силјан Мицевски“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања презентираше аудио снимка на која е извесно...
Радио Милева

Нора Шаќири е бремена: Можеби падна на испитот за државни службеници, ама затоа го положи „испитот на животот“ (ФОТО)

Некогашната македонска ТВ водителка и модел Нора Шаќири е бремена… и тоа до„заби“ што би рекле старите, откако јавно го покажа трудничкиот...
Радио Милева

Кој стигна го насамари: Зоран Заев е од оние политичари со кого мајтап си играат од лажни принцови и новинари, до руски комичари! (ФОТО+ВИДЕО)

Откако вчеравечер беа објавени разговори со македонскиот премиер Зоран Заев, во кои тој наседнува на шегата на светски познатите руски...
Радио Милева

Кабинетот на Заев го прогласи Стоилов за ментално нестабилен: Експертот за карпеста уметност дели психијатриски дијагнози!!?

Посебниот советник за развој на мултикултурно општество на премиерот Зоран Заев, Рубин Земон, кој е претседател на сојузот на балкански...