задруга4

Пронајдени се 12 резултати на тема „задруга4“
Радио Милева

Победничката на „Задруга 4“ Ива Гргуриќ излезе со мајка и да се прошета: Таа е „авион“, мајка и „ракета“! (ФОТО)

Победничката од четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“, Ива Гргуриќ, сношти излезе со својата мајка Јасна, па обете ја воодушевија...
Радио Милева

Никогаш побрутална пресметка помеѓу Маја Маринковиќ и Јањуш: Таа го плукна, а двометрашот се нафрли на неа… „летаа вулгарности, навреди и пердуви“ (ВИДЕО)

Маја Маринковиќ и Марко Јањушевиќ Јањуш влегоа во „воена состојба“ од раните утрински часови, а сето тоа повторно кулминираше  со...
Радио Милева

Маја Маринковиќ и Јањуш не можеа да се воздржат: Жешка утринска акција под покривката „до последен здив“, пред полна соба (ВИДЕО)

Во раните утрински часови, по состанокот на црната маса и серија расправии, Маја Маринковиќ и Марко Јањушевиќ Јањуш го наместија својот...
Радио Милева

Учесничката во „Задруга 4“ не можеше да ја издржи прељубата што ја доживеа, па откако и се слоши се онесвести! (ВИДЕО)

Утрово во реалното шоу „Задруга 4“, се одвиваше вистинска драма. Сања Станковиќ не можеше да ја поднесе љубовната болка од прељубата...
Радио Милева

Станија и Кристијан Голубовиќ се соочија во судница: „Тој е луд човек, не можам да ви ја опишам таа непријатност…“ (ФОТО)

Старлетата Станија Добројевиќ беше најавена како едден од поексклузивните учесници во  новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“,...
Радио Милева

Афера „Бујановац“ во „Задруга 4“: Познатите српски старлети наводно за 200 евра задоволувале албански клиенти, а ги имало и во секс каталог? (ФОТО)

Поранешната учесничка во „Задруга 4“, Реа Анѓелковиќ тврди дека Сања Станковиќ, Милица Кемез, Маја Маринковиќ и Александра Николиќ...
Радио Милева

Раперот Вук Моб јавно обзнани дека Кија Коцкар во иста недела била интимна со тројца, а таа му возврати: „Лаже, ќе го тужам“… па се премисли (ВИДЕО)

Откако Раперот Вук Моб јавно обзнани дека Кија Коцкар во иста недела била интимна со тројца,  таа му возврати, така што пејачката реши...
Радио Милева

Миљана Кулиќ ги загуби живците: Прво го навредуваше водителот, па ги корнеше каблите и кршеше камерите во „Задруга 4“ (ВИДЕО)

Во текот на претходната ноќ, во Белата куќа настана хаос кога Миљана Кулиќ жестоко го навредуваше водителот на „Задруга 4“, Милан Милошевиќ,...
Радио Милева

Миљана и Зола во жешка акција за рехабилитација: Столче – троножец под камерата, за да не се види намерата (ВИДЕО)

Миљана и Зола во реалното шоу „Задруга 4“ вчеравечер беа сместени во собата за рехабилитација, каде имаа жешка акција. Тие се вовлекоа...
Радио Милева

Еве зошто Станија се’ уште не влегла во „Задруга 4“ иако има потпишан договор: „Фуфки“ од Кристијан? (ФОТО)

Станија Добројевиќ никако да се појави пред портата на имотот во Шимановци и да влезе во новата сезона на реалното шоу „Задруга 4“. Откако...
Лице в Лице

Приказните за Александра Накова кои сите можат да ги дознаат: Гевгелиската убавица отвора бутик и ја носи Станија во Македонија! (ФОТО)

Социјалните мрежи се чудна алатка. Овозможуваат многу нешта, па дури и самиот да си направиш интервју со своите обожаватели, фанови,...