викторија јанчковиќ

Пронајдени се 3 резултати на тема „викторија јанчковиќ“
Радио Милева

Викторија Јаначковиќ покажа необичен свршенички прстен: Бракот за неа, или бракот со неа е… „руски рулет“? (ФОТО)

Некогашната мисица, екс шефица на кабинет на во Министерството за култура на РМ, дипломиран стоматолог  и топ модел, убавата Викторија...
Радио Милева

Игор Џамбазов на нејзиното раме: Таа е докторка, ама тој неа ја натера да дише длабоко… без стетоскоп! (ФОТО)

Промоцијата на својата седма книга по ред насловена „Улица диши длабоко“, македонскиот актер, музичар и шоумен Игор Џамбазов  ја правеше...