вики миљковиќ

Пронајдени се 38 резултати на тема „вики миљковиќ“
Радио Милева

Српските ѕвезди некогаш: Фотографии на Вики Миљковиќ, Жељко Самарџиќ, Цеца… од почетокот на кариерата (ФОТО)

На почетокот била само анонимна кафеанска пејачка на која татко и и бранел да се занимава со естрада. Со текот на годините станува една...
Радио Милева

Во вториот круг се покажа како добар ученик, а сега Стефан Величковски повторно на часови кај Вики Миљковиќ

Во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ важат нови правила. Имено, секој кандидат  има ментор кој ги подготвува кандидатите за следниот...
Радио Милева

Вики Миљковиќ открива: „За време на гласањето во „Ѕвездите на Гранд“ некогаш се случува неправда“

Пејачката Вики Миљковиќ е една од членовите на жирито “Ѕвезда Гранда”, а речиси секојдневно работи со кандидатите на кои е ментор. Меѓутоа,...
Радио Милева

Со менторство на Вики Миљковиќ, Стефан Величковски се пофали со новите успеси во „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ се претстави и македонскиот кандидат Стефан Величковски кој направи вистински хаос во студиото. Имено,...
Радио Милева

„Ти си нешто најодвратно“: Јелена Карлеуша жестоко „распали“ по Стефан Величковски во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше скопјанецот Стефан Величковски. Тој се претстави...
Радио Милева

Вики Миљковиќ мина низ семејна драма, а денес има вистинска причина за среќа: „Мамо, јас не можам да одам!“ (ФОТО)

Пејачката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ -Ташке денес имаат причина да слават, но пред само 4 години преживеа вистинска...
Радио Милева

(ФОТО) Синот ја посрамоти пред камери: Вики се обиде да го замолчи, но тој го откри она што таа не сака да се знае!

Пејачката Вики Миљковиќ со сопругот Ташкет го има наследникот Андреја, кој пред камерите откри детаљ на кој пејачката не се надеваше. Вики...
Радио Милева

(ВИДЕО) Кога ова ќе го види Карлеуша ќе ја стави во топ: Вики Миљковиќ ја шпионира својата ривалка – по оваа снимка „очи ќе си извадат“!

Пејачката Вики Миљковиќ е во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а уште од почетокор е во затегнати односи со колешката Јелена Карлеуша. Деновиве...