вики миљковиќ

Пронајдени се 128 резултати на тема „вики миљковиќ“
Радио Милева

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Со длабоко деколте се појави и најцицлестата дама во жирито, но не е Цеца (ФОТО)

Тргна снимањето на новата сезона на „Ѕвездите на гранд“ па пристигнаа и членовите на жирито на популарното регионално музичко натпреварување. Меѓу...
Радио Милева

Непознати детали од животот на Вики Миљковиќ: Некогаш живеела под кирија, а денес потрошила над 1.500.000 евра за становите во „Белград на вода“ (фото)

Вики Миљковиќ со години остава посебен белег на натпреварот на „Ѕвездите на Гранд“. Од мала била подготвена за добра шега и забава,...
Радио Милева

Како сосема друга жена: Протече никогаш видена фотографија од Вики Миљковиќ за која сигурно не и е сеедно (фото)

Вики Миљковиќ е една од најпопуларните пејачки во Србија и регионот, а сега се појави фотографија од почетокот на 90-тите која јавноста...
Радио Милева

Вики Миљковиќ знае каде да инвестира: Пејачката има станови во елитна населба во вредност од 1 500 000 евра (видео)

Пејачката Вики Миљковиќ пред некоја година започна нов бизнис. Имено, заедно со нејзиниот сопруг, пејачката инвестираше во фирма која...
Радио Милева

Вики Миљковиќ со огромните гради ја симна од тронот и најнадарената колешка Јана, а се поради една фотографија (фото)

Вики Миjковиќ (45) синоќа беше на отворање на еден локал, не грижејќи се премногу за мерките пропишани поради пандемијата на корона вирусот...
Радио Милева

Во „Ѕвездите на Гранд“ му велеа дека од “грдото пајче станал лебед“, а тој сега се пресели во Белград да гради кариера и има огромна желба да сними дует со оваа пејачка

Мите Стоилков публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ Имено, Стоилков настапуваше...
Радио Милева

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу Вики Миљковиќ...
Радио Милева

Често добиваше негативни коментари за нејзиниот изглед, а сега овој Македонец ја „скоцка“ Вики Миљковиќ за финалето на музичкото шоу (фото)

Во саботата заврши уште една сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. И оваа сезона имаше двајца македонски учесници,...