весна дедиќ

Пронајдени се 12 резултати на тема „весна дедиќ“
Радио Милева

Водителката на емисијата „Балканска улица“, Весна Дедиќ ги откри деталите за разводот: „Лошиот брак е воз од кој треба наврема да скокнеш, па макар ги скршил обете раце и нозе“

Водителката на популарната ТВ емисија „Балканска улица“, Весна Дедиќ, пред неколку години се разведе од поранешниот сопруг Срѓан со...
Радио Милева

Откако Весна Дедиќ ја обвини Калиопи дека не се појавила на снимање и се „заканувала“ со отказ, се огласи нашата пејачка: „Не знам за што зборува“

Пејачката Калиопи Букле се огласи по обвинувањата на српската водителка Весна Дедиќ дека никогаш повеќе нема да ја покани во својата...
Радио Милева

Весна Дедиќ откри дека никогаш веќе нема да ја покани Калиопи во својата емисија „Балканска улица“: „Таа доцнеше, а мене ми се закани со отказ… тоа никогаш нема да и го заборавам“

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна...
Радио Милева

„Ќерката ја гледав полусвесна“: Весна Дедиќ проговори за тешките моменти од животот и она што го криела од јавноста

За време на последното интервју, Весна Дедиќ раскажа што се случило со нејзиното семејство минатата година. Имено, на прашањето на „Свет“...
Радио Милева

Популарната ТВ водителка Весна Дедиќ: „Плаќаш како последна кокошка зa да ги напумпаш устата и градите, зашто сите се’ повеќе се срамат од своето тело, а ниедна од својот мозок“

„Немам силикони, им благодарам на мама и тато, што ми заштедија многу пари. Не можам да кажам дека сум ниту ротивник,  ниту заговорник...
Радио Милева

Пукна две децениското пријателство меѓу водителките Сања Маринковиќ и Весна Дедиќ: „Таа одамна не е мој пријател“

Водителките Сања Маринковиќ и Весна Дедиќ важеа за најдобри пријателки повеќе од две децении, а како што пишуваат српските медиуми...
Радио Милева

Водителката на „Балканска улица“, Весна Дедиќ влегува во „Задруга 3“ – еве колку ќе изнесува нејзиниот хонорар

Водителката на долгодишната емисија „Балканска улица“, Весна Дедиќ  која неодамна ја напушти својата матична куќа РТС каде што работеше...
Радио Милева

Скандал среде емисија: Весна Дедиќ ја откри причината за разводот на Жика Јакшиќ, а ни тој не остана должен!

Жика Јакшиќ и Весна Дедиќ, жестоко се испокараа во емисијата „Ела ела шоу“ ккај Јована Јеремиќ. Инемо, продуцентот на „Гранд“ го критикуваа...