верица шерифовиќ

Пронајдени се 16 резултати на тема „верица шерифовиќ“
Радио Милева

Марија Шериовиќ на полноќ упадна во домот на мајка си: Верица не сакаше да се слика неподготвена, но веќе бидна (фото)

Поп пејачката Марија Шерифовиќ на полноќ ја изненади својата мајка Верица Шерифовиќ за прва да ја бакне и да и го честита роденденот. Мислеше...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ надвор од себе: За се’ е виновна нејзнината мајка Верица- пејачката се држи за глава и не може да верува (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ реши да ги помине слободните денови со мајка си Верица Шерифовиќ и да отпатува за Дубаи. Сакајќи да и дозволи...
Радио Милева

Непроценливи ракотворби и луксузен мебел: Ова е домот на Верица Шерифовиќ и прибежиште на нејзината ќерка Марија (фото)

Домот на Верица Шерифовиќ, каде често доаѓа нејзината ќерка Марија, се уште се наоѓа во Крагуевац бидејќи двете познати пејачки не можат...
Радио Милева

Се шири семејството на Шерифовиќ: Марија откри кој се вселил во нејзиниот стан, па ги разнежни сите со фотографијата (Фото)

Пејачката и победничката на Евровизија, Марија Шерифовиќ е позната по љубовта кон животните, а нејзиното куче Хак, кое со години ја следи...