вељко ражнатовиќ

Пронајдени се 176 резултати на тема „вељко ражнатовиќ“
Радио Милева

Богдана Ражнатовиќ брои ситно до породувањето: Крстан наскоро ќе дојде на свет, а среќните родители покажаа емотивна снимка како бебето мрда во стомакот на мама (видео)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе станат родеители по вторпат и ќе добијат уште еден син, кој како што веќе беше откриено, ќе се вика...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ направил голем прекршок: Синот на Цеца возел 151 километар на час и претекнувал преку полна линија (фото)

Вељко Ражнатовиќ бил фатен во брутален сообраќаен прекршок при што морало да интервенира сообраќајната полиција. Имено, како што дознава...
Радио Милева

„Не сакам детето да ми расте во таква средина“: Вељко Ражнатовиќ ужаснат од Белград – синот на Цеца сака живот во провинција

Вељко Ражнатовиќ веќе подолго време живее со сопругата Богдана и синот Жељко во родниот Тител, а сега открива каква пресвртница му била...
Радио Милева

Забава до зори во вилата на Шијан во Сурчин: Се славеше раѓањето на Вукан, а потоа Вељко Ражнатовиќ го зел и микрофонот (фото)

Синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан го доби второ дете, а неговата сопруга Бојана на свет донесе син, кој гордите родители го крстија...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од бремената Богдана – еве како изгледа снаата на Цеца во петтиот месец (фото)

Вељко Ражнатовиќ не крие дека ужива во улогата на татко и сопруг, и често на социјалните мрежи споделува интимни моменти од дома, на...
Радио Милева

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

И поубавите половини на нашите фудбалери, покрај бројните навивачи, ги спакуваа куферите и отпатуваа во Катар за да ги бодрат своите...
Радио Милева

„Колку убава жена имам“: Вељко Ражнатовиќ се пофали со бремената Богдана стегната во тесен фустан (фото)

Вељко Ражнатовиќ неодамна откри дека неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ е во блажена состојба и дека очекуваат уште еден син. Вељко...
Радио Милева

Папарацо: Вељко и Богдана горат од страст – сопружниците јавно разменуваа нежности на белградски сплав (Фото+Видео)

Боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богданa привлекуваат големо внимание кај јавноста каде и да се појават. Членовите на семејството...
Радио Милева

Несудената снашка на Цеца го покажа трудничкиот стомак: Вака изгледа бремената Маша Терзиќ иако идниот татко на нејзиното дете го крие! (ФОТО)

Несудената снашка на Цеца,  Маша Терзиќ, се’ уште крие дека е бремена, но сега на Инстаграм објави фотографија на која пролично и се...
Радио Милева

Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ за прв пат проговори за одмазда: „Не можам да им простам на убијците на мојот татко“ (ФОТО)

На 15 јануари беше одбележана 22-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а неутешното семејство се собра на Новите гробишта да...
Радио Милева

Шијан се фатил за микрофонот да прослави за синот, а Вељко си заминал 30 минути по доаѓањето – тоа што му го порачал не можел да го издржи

Мирко Шијан вчера во својот дом направи голема прослава по повод раѓањето на синот, а на прославата се појави и Вељко Ражнатовиќ. Шијани...