валери димовска

Пронајдени се 11 резултати на тема „валери димовска“
Промотер

Несудената македонска “Гранд ѕвезда“, велешанката Валери има нешто да ви соопшти со – „Сега кога знам“ (ВИДЕО)

ВелешанкатаВалери Димовска, која  ја запознавме  по учеството во ТВ шоуто „На иста адреса“, додека на пошироката јавност и стана позната...
Радио Милева

Валери Димовска се огласи по дисквалификацијата во „Ѕвездите на Гранд“: „По третпат се заразив со корона, не можеа да ме префрлат во 4 круг“

Македонската учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Валери Димовска беше дисквалификувана од музичкото шоу. Имено, како што пишуваа српските...
Радио Милева

Македонската кандидатка Валери Димовска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а еве која е причината – „Жал ми е што заврши на ваков начин“

Македонската кандидатка Валери Димовска (24) ги напушти „Ѕвездите на Гранд“. Имено, на својот „Инстаграм“ таа истакна дека се тестирала...
Радио Милева

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“: Босанац викаше на Вaлери Димовска – „Ништо не се разбираше“, а Шерифовиќ се појави со крофни на сцената (видео)

Во саботното иадание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и Валери Димовска од Скопје. Таа се претстави со...
Радио Милева

Оваа Македонка беше единствена која ги освои сите гласови во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ – Валери „растури“ во музичкото шоу, а еве кој ќе и биде ментор

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 24 годишната Валери Димовска од Скопје. Валери...