вакцина

Пронајдени се 29 резултати на тема „вакцина“
Радио Милева

Рада Манојловиќ „нападна“ новинар на прашање за коронавирусот и вакцина: „Не сме во судница, не морам ништо да ти одговорам“

На новогодишното снимање на „Гранд“ присуствуваше и Рада Манјоловиќ. Како што пишуваат медиумите, пејачката се обидела да се сокрие...
Радио Милева

Дали Кети Пери ја има најкреативната маска за „Ноќ на вештерките“? Пејачката се маскираше во вакцина (фото)

„Ноќ на вештерките“ или „Halloween“ е познат како ден кога луѓето ширум светот се маскираат, а во последно време многумина се натпреваруваат...
Радио Милева

Коки Јанков од некогашното дуо „Дуле и Коки“ покажа што значи да си гладен, а да не си вакциниран: „Коските ги остави“ во кафеана, а сега во неа не може ни да руча! (ФОТО)

Новите рестриктивни Ковид мерки на Владата и Комисијата за заразни болести не само што се „ќорец во празно“ кој не дава никакви ефекти,...
Радио Милева

Македонската фолк пејачка по примента прва доза вакцина одново позитивна: На Сани Гроздановска и се слошило, па завршила во болница? (ФОТО)

Македонската фолк пејачката Сања Сани Гроздановска  еднаш беше позитивна на Ковид – 19 и го прележа во домашни услови. Заради природата...
Радио Милева

Џенифер Анистон не се дружи со луѓето кои не се вакцинирани: „Со причина се ослободив од некои пријатели“

Џенифер Анистон во ново интервју за „InStyle “, признава дека ги прекинала односите со неколку луѓе од нејзиното опкружување поради нивниот...
Радио Милева

Игор Џамбазов се вакцинираше со ваксајна, маде ин Чајна: „Илина, Илина… Илина Арсова, нешто чудно ми се случува?“ (ФОТО)

Вакцинација за секоја генерација; Вакцина за сите за безбедно и безгрижно да ви минат дните,  Не шегувај се – вакцинирај се; Со здравјето...
Радио Милева

Сања Цинцева – Барбика своите сексуални маки за време на пандемијата ги преточи во песна и видео: Инспирирана или душа напатена, апстинирана во… „Ковид и секс“ (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Сања Цинцева – Барбика деновиве беше одново активна. Имено, атрактивната струмичанка го приврши снимањето...
Радио Милева

Весна – Бејби сепак „се боцна“: „К’смет, таман стигнавме на ред за вакцина, снема вакцини… се изначекав цел живот за се’ “ (ВИДЕО)

Кај Весна Бејби Петрушевска очигледно во животот ништо не оди „како подмачкано“, ама сепак… оди! Впрочем како и кај повеќето од нас....
Радио Милева

Македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“ и миленикот на Карлеуша, Марио Арангеловски прими вакцина против коронавирус (фото)

Никако да дојде крај на пандемијата со коронавирусот која трае повеќе од една година. Населението ширум светот се вакцинира со вакцина...
Промотер

Митевски и Дац старата добра „Марина“ ја прекрстија во Ангелина, па музички ја пелцуваа со – „Вакцина“ (ВИДЕО)

Македонското актерско-музичко дуо Драган Спасов Дац и Александар Митевски, го промовираше своето ново музичко парче насловено „Вакцина“....
Радио Милева

Српската ТВ водителка позитивна и после примена вакцина и ревакцина: „Фатив корона шест недели по втората примена доза“ (ФОТО)

Српската ТВ водителка и новинарка Ирина Вукотиќ беше ревакцинирана пред шест недели, а после тоа дозна дека е позитивна на корона. Таа...
Радио Милева

Мараја Кери со вресок при боцкањето се вакцинираше, па со коментар ги замолкна антиваксерите и теоритичарите на заговори (ВИДЕО)

Пејачката Мараја Кери (52) повторно стана сензација на Интернет.Мараја објави видео осд сопствената вакцинација за да ги инспирира своите...