вакцина

Пронајдени се 7 резултати на тема „вакцина“
Радио Милева

Додека нашиве од власта како да ја добават вакцината се’ уште не смислија, Србите веќе и песна и измислија: Ова е новиот фолк хит во соседството – „Вакцина“ (ВИДЕО)

Во Македонија вакцинацијата е непознат поим. Мисловна именка, за која само напразно се зборува дека ќе ја биде… Ама никао тоа „ЌЕ“,...
Радио Милева

„Не е баш дека не боли“: Наташа Беквалац го објави моментот кога прими вакцина против коронавирус (фото)

Српската поп-пејачка реши да се вакцинира, а своето искуство го сподели преку „стори“ на Инстаграм. Наташа Беквалац ги повика граѓаните...
Радио Милева

Џенифер Халер од Сиетл, прва на светот ја тестираше вакцината за коронавирусот: Таа го „скрши мразот“, ќе го „скрши“ ли и коронавирусот? (ВИДЕО)

Тестирањето што се одвива во Институтот за здравствени истражувања е финансиран од Националниот институт за здравство, а официјалните...