улица македонија

Пронајдени се 20 резултати на тема „улица македонија“
Мегафон

По велигденското гостувањето на Наум и Зуица во „Улица Македонија“, босанскиот професор Сулејман Мулиќ упати писмо на благадорност до екипата на ТВ шоуто и продукцијата!

Неодамна во македонските медиуми одекна веста дека босанскиот академски професор  од Тузла, магистер Сулејман Мулиќ – Шулц, воодушевен...
Радио Милева

„Жаре – 1 на 1“ фатен на препад кај Бојана Скендеровски во „Улица Македонија“: Еве кој негов колега напиша специјално за него песна, па му ја отпеа во шоуто! (ВИДЕО)

Во последното издание на ТВ шоуто „Улица Македонија“ што премиерно се емитува секоја сабота во 14.35 часот на „ТВ 24“, гостин на Бојана...
Радио Милева

(ВИДЕО) „Трогнат сум“: Влатко Стефановски не им веруваше на ушите што слушна за себе на „Улица Македонија“

Гостин во најновото издание на ТВ емисијата „Улица Македонија“ кај Бојана Скендеровски беше единствениот и неповторлив- Влатко Стфенановски. Човекот...
Радио Милева

(ВИДЕО) Го преплавија емоции: Даниел Кајмакоски заплака пред камерите на „Улица Македонија“ кај Бојана Скендеровски!

Во новата сезона на веќе препознатливиот телевизиски бренд кај домаќинката на старата адреса „Улица Македонија“ – Бојана Скендеровски,...