учесници

Пронајдени се 19 резултати на тема „учесници“
Радио Милева

РТС објави кој ќе се натпреварува за српски за претставник на Евровизија: Меѓу најпознатите „Хурикејн“, „Фрајле“ и наша Тијана… (ФОТО)

Радио-телевизија на Србија ги одбра композициите кои ќе се натпреваруваат на фестивалот „Песна на Евровизија 2023“, каде што претставникот...
Радио Милева

Итна дисквалификација од „Задруга“: Поради еден потег продукцијата реши да ги исфрли овие двајца учесници (видео)

Големиот газда по емисијата „Прашања на гледачите“ испрати писмо на адреса на Белата куќа. Овонеделниот лидер Марко Марковиќ ги собра...
Радио Милева

Ова се натпреварувачите во новото ријалити „Бар“: За пари буквално касам, ме привлекува безобразлук, со моите атрибути постигнувам се’…“ (ВИДЕО)

Реланите шоу програми „Задруга“ и „Парови“ добиваат конкуренција. Од денеска на српската телевизија Курир започнува да се емитува...
Радио Милева

Зорица Марковиќ „распали“ по српските ријалити ѕвезди: „Сите нив јас би ги згазила… цела Задруга“ (ФОТО)

Зорица Марковиќ и е позната на јавноста по својот остар јазик, па така и овој пат не успеа да се воздржи да не искоментира. Имено, пејачката...
Радио Милева

Алармантно: Ана Кораќ реши да запее, сите учесници од „Задруга 3“ избегаа… освен Давид, кој мораше да ја слуша како „завива“! (ВИДЕО)

Изгледа станува „непишано правило“ ако не сите, барем повеќето  учеснички во реалното шоу „Задруга“ да влезат како стралети, а оттаму...
Радио Милева

Проклетството на куќата на „Големиот брат“: Некои од учесниците загинаа, некои се убиени, самите станаа убијци или самоубијци…!

Со години постоеше теорија дека куќата во која е снимено телевизиското шоу „Големиот брат“ е проколната и дека во секоја сезона некој...
Радио Милева

Дарко Спејко зборува сè најлошо за себе во „Загруга“: „Влегов во ова шоу да се фолирам поради пари!“ (видео)

Кумановецот Дарко Петковски-Спејко пред нешто повеќе од недела дена стана дел од реалното шоу „Задруга 3“ и уште еднаш одлучи да се...
Мегафон

„Егзит“ ја полни тврдината: Стигнуваат осумкратните добитници на Греми, најголемите хитови и жестоки бендови!

Откако ја објави новата ера на Денс арената со можеби и најголемата техно екипа досега, „Егзит“ продолжува со високото темпо на објави...