турски актер

Пронајдени се 7 резултати на тема „турски актер“
Радио Милева

Лила замина на патување надвор од Македонија, па на аеродром во Истанбул ги сретна турските актери: „Што е битно кој е, ние се сликавме“ (фото)

Македонската водителка Лила Филиповска обожува да патува, па ако не е на некое кратко патување на наш терен, тогаш водителката знае...
Радио Милева

Најзгодниот турски актер Џан Јаман престојува во Белград: „Романтичарот“ едвај се одбрани од обожавателките

Турскиот актер Џан Јаман пред неколку дена пристигна во Белград поради работни обврски како заштитно лице на еден  бренд. Меѓутоа, неговата...
Радио Милева

Најпосакуваниот турски глумец Џан Јаман падна на сексапилната Италијанка: „Романтичарот“ ја „ќари“ атрактивната спортска новинарка на која се „палеше“ и Златан Ибрахимовиќ (ФОТО)

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната...
Радио Милева

Познатиот турски актер „одлепи“ по Карлеуша: Свршеницата го фатила како „кисне“ на профилот на пејачката, па му ја раскинала веридбата (ФОТО)

Контроверзната фолк пејачка Јелена Карлеуша (41) е позната по бројни скандали, но никој не очекуваше дека заради неа, познатиот турски...