турција

Пронајдени се 66 резултати на тема „турција“
Радио Милева

Нашата убава Македонка ги маѓепса Турците: Атрактивната водителка на „Бекстејџ“ доби улога во турската серија „Балканска приказна“ (видео)

„Балканскз приказна“ е насловот на турската серија што започна да се снима летово во Скопје, а снимените епизоди веќе се прикажуваат...
Радио Милева

Се соблече Теа Таировиќ, па на плажа се расфрли со жешките атрибути: „Морето гори, се топат планини“ (ФОТО)

„Настапувам секој ден, изгубив ориентација кој ден во неделата и кој датум ?. Искрено, можам да се справам со тоа темпо многу подобро...
Радио Милева

Луна Ѓогани со “жежок“ поздрав од Турција: По битката со килограмите, сега се гордее со изгледот заради диетата или фотошоп програмите? (ФОТО)

Луна Ѓогани и нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ го организираа првото патување со нивната ќерка Миа, надвор од Србија. Тројцата моментално...
Радио Милева

„Туф, туф, сега мирно ќе спијам!“: Лила не остана имуна на ироничен коментар за неа и реагираше во нејзин стил (фото)

ТВ водителката Лила Филиповска не за џабе е највлијателната инфлуенсерка на социјалните мрежи во Македонија, привилегија и бизнис...
Радио Милева

Дара – Бубамара позира на море: За гигантските „оверсајз“ облини на Радојка, едвај има бикини со соодветна бројка (ФОТО)

Последниве месеци познатата пејачка Дара Бубамара го привлече вниманието на медиумите со наводната врска со извесен милионер од Шпанија,...
Радио Милева

„Добив солзавец од полицијата“: Кија Коцкар новогодишната ноќ ја помина во Турција, а еве кои се нејзините желби

Победничката на Задруга 1 и пејачка Кија Коцкар се вклучи во емисијата „Премиера“ и во разговорот откри како ја поминала Новата година...
Радио Милева

Елена Ристеска во друштво на турските и регионалните ѕвезди на „Best of Rumeli“ во Турција: Македонската пејачка доби и награда: „Ви благодарам од срце“ (видео)

Македонската пејачка Елена Ристеска пред повеќе од 2 години ја стави на пауза својата музичка кариера и се посвети на својот нов бизнис ...
Радио Милева

Во друштво на најсаканиот: Каролина Гочева со галерија на фотографии покажа каде го поминала летниот одмор (фото)

Летото и летните одмори веќе завршија, а надвор наместо жешки и толли денови, владее есенско и вранежливо време. Изминатите неколку...
Радио Милева

Џан од „Романтичарот“ влезе во униформа и отиде во првите фронтови да ги гасне пожарите во Турција (фото + видео)

Турција се бори со најтешките шумски пожари во историјата. Изиминаата недела дена во Турција владеат страшни пожари. Осуммина загинаа...
Радио Милева

Карлеуша на плажа во Турција како за на порно аудиција: Голема обла позадина и само тенка врвка, врежана на средина (ФОТО 18+)

Српската пејачка Јелена Карлеуша веќе со денови летува на море во Турција со своите ќерки и тетка. Aко пожарот што се случи во близината...
Радио Милева

Јелена Карлеуша и ќерките евакуирани поради силниот пожар во Турција: Пејачката се огласи на Инстаграм – „Ова беше стресен и напорен ден“ (видео)

Пејачката Јелена Карлеуша заедно со нејзините ќерки е на одмор во Бодрум, Турција каде преживеа вистинска драма поради силниот пожар...