торино

Пронајдени се 9 резултати на тема „торино“
Радио Милева

Повторно корона вирус на Евровизија: Итно изолирани учесници од пробата и натпреварувањето (видео)

Коронавирусот беше потврден при рутински тест во Торино од член на португалската делегација на „Евровизија“. Имено, остатокот од португалската...
Радио Милева

Украинската пејачка се откажа од Евровизија 2022: Еве кој наместо неа ќе ја претставува Украина во Торино

Пејачката Алина Паш се откажа од учеството на годинешното издание на Евровизија кое ќе се одржи во Торино. По нејзината одлука, организаторскиот...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија и е потенцијален учесник да ја претставува Србија на Евровизија 2022: „Очекувам добра забава и да слушнеме многу добри песни“

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од...
Радио Милева

Роналдо се врати во Јунајтед, но неговата бивша сосетка од Торино раскажа како е да се живее во негова близина

Кристијано Роналдо ја започна оваа фудбалска сезона како член на Јувентус, но набргу се врати во Англија, во „својот“ Манчестер Јунајтед....