тони цетински

Пронајдени се 26 резултати на тема „тони цетински“
Радио Милева

Ништо неорганско: Тони Цетински се пофали со неговата градина и покажа корпа полна овошје (фото)

Тони Цетински веќе подолго време има право да се пофали со сопствените производи, поточно со овошјето и зеленчукот што самиот ги одгледува. Неодамна...
Радио Милева

„Сите се чудеа што снимам дует со него“: Тони Цетински откри непознати детали од соработката со Тоше Проески

Еден од најпопуларните регионални пејачи Тони Цетински се присети на покојниот Тоше Проески, големата македонска музичка ѕвезда која...
Радио Милева

Се ожени Тони Цетински: По седум години граѓански брак, хрватскиот пејач ја одведе сопругата Дубравка пред олтар

Хрватскиот музичар Тони Цетински (52) и Дубравка Цетински (37) се венчаа пред седум години односно тие склопија граѓански брак, а сега направија...
Радио Милева

Тони Цетински со емотивен статус по повод 13 години од смртта на Тоше Проески: „Физички, само физички не напушти брате мој“

Постои народна поговорка која вели: „Времето лечи се’. Но, не е така, времето не ја лечи болката, празнината, тагата по најблиските кои...
Радио Милева

По пет месеци откако доживеа мозочен удар, Тони Цетински на својата сопруга испрати емотивна порака

Сопругата на Тони Цетински и неговата најголема поддршка, Дубравка Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана. Сопругата...
Радио Милева

12 години непребол по Тоше Проески: Весна Петрушевска и Тони Цетински со сеќавање кое боли во секој збор!

12 години и ниту една емоција не се промени, физички го нема, но толку многу е присутен во нашите мисли и срца – единствениот Тоше Проески...