тлзп

Пронајдени се 40 резултати на тема „тлзп“
Радио Милева

Кристина Димитриевска е „Балканска убавица“ по втор пат: Во 2014 титулата ја одведе до Даниел Кајмакоски, кој ли ќе има „Х – фактор“ годинава? (ФОТО)

Македонската мисица, модел и новопечена „пејачка во обид“ Кристина Димитриевска е новата Балканска убавица. Имено, таа не изборот...
Радио Милева

Павле Кајмакоски поактивен од Даниел: Можеби ова лице не ви звучи така познато како лицето на син му, ама затоа неговите песни звучат многу патриотски!

Добро е познато дека  „крушата под круша паѓа“, па Даниел Кајмакоски затоа и не е случајно во музиката и шоубизнисот, зашто целиот талент...
Радио Милева

Лејди Гага и Бредли Купер во „ТЛЗП“: Ивана Петерс и Пагонис воодушевија со својата имитација на холивудските ѕвезди (видео)

Новата сезона на „Твоето лице звучи познато – алл старс“ започна во петокот каде што учесници од претходните сезони ќе имаат задача...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски и бившата сопруга во акција: За едниот шоуто мора да продолжи, другиот мора да се соблече, за шоуто да почне!

До вчера брачна идила, однеодамна секој на своја страна. Даниел Кајмакоски и неговата сега веќе екс – сопруга Кристина Димитриевска...
Радио Милева

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)

Во октомври, шоуто „ТЛЗП All Stars“ започнuva да се емитува на „Прва“ српска, а порталот „Блиц“ го објави конечниот список на учесници. Во...
Радио Милева

(ФОТО) Момчето на Нина Сеничар дојде зад сцената на ТЛЗП: Секси фустанот го запали, па не можеше да и одолее!

Вчеравечер заврши четвртата сона на шоуто ТЛЗП. Во прекрасната атмосфера, Стеван Анџелковиќ славеше победа, а вниманието на медиумите...