тијана дапчевиќ

Пронајдени се 178 резултати на тема „тијана дапчевиќ“
Радио Милева

Почнале да живеат заедно по четири дена врска: Тијана Дапчевиќ го „фатила“ саканиот со друга, па му простила, но тоа бил само почеток (фото)

Љубовната приказна на Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан е многу необична. Тие двајца се во брак повеќе од 20 години, а зад себе...
Радио Милева

„Брутална риба“: Тијана Дапчевиќ позираше во костим за капење, а нејзиниот изглед предизвика лавина реакции (фото)

„Секоја чест госпоѓо“, „Беше и остана рибетена“, „Блескаш“, „Костимот за капење ти стои лудило“… Ова се само мал дел од коментарите...
Радио Милева

Тијана Дпачевиќ три години се соочувала со здравствен проблем, а кога ја прегледал лекар кажал дека мора на итна операција

Проширените вени со години ја мачат Тијана Дапчевиќ. Тијана пред три години се соочи со сериозен естетски и здравствен проблем. Проширените...
Радио Милева

„Имам немири“: Тамара Тодевска објави приватна преписка со сестра си Тијана која говори за нивниот однос (фото)

Иако не живеат во иста земја и ги делат околу 500 километри преку граница, сестрите пејачки Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ гледаат...
Радио Милева

Камерата знае и да „лаже“: Македонската пејачка со српска адреса е највисока на естрадата во соседството, а еве и кои се меѓу пониските…

Камерите понекогаш знаат да ни доловат различна перцепција од реалната, особено кога е во прашање изгледот. Пејачките освен со својата...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ја прокоментира ситуацијата со Украина: „Тешко ми е што невини луѓе се колетерална штета“

Тијана Дапчевиќ периодов има полна агенда со професионални обврски. Имено, таа со песната „Љуби, љуби, довека“ ќе учествува на Беовизија...
Радио Милева

Слушнете ја „Љуби, љуби довека“, песната со која Тијана Дапчевиќ ќе учевствува на „Беовизија 2022“ (видео)

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се одржи во Торино, Италија. Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија и е потенцијален учесник да ја претставува Србија на Евровизија 2022: „Очекувам добра забава и да слушнеме многу добри песни“

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од...
Радио Милева

„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана: Што се крие под пешкирот на фрау Ула? (ВИДЕО)

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ денеска слави роденден. На дамите не им се бројат годините, ама затоа им се бројат честитките. Екипата...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на „Беовизија 2022“: Македонската пејачка во трка да ја претставува Србија на Евровизија во Италија

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се случи во Италија. Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња на 3-ти...