тијана дапчевиќ

Пронајдени се 175 резултати на тема „тијана дапчевиќ“
Радио Милева

Тијана Дпачевиќ три години се соочувала со здравствен проблем, а кога ја прегледал лекар кажал дека мора на итна операција

Проширените вени со години ја мачат Тијана Дапчевиќ. Тијана пред три години се соочи со сериозен естетски и здравствен проблем. Проширените...
Радио Милева

„Имам немири“: Тамара Тодевска објави приватна преписка со сестра си Тијана која говори за нивниот однос (фото)

Иако не живеат во иста земја и ги делат околу 500 километри преку граница, сестрите пејачки Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ гледаат...
Радио Милева

Камерата знае и да „лаже“: Македонската пејачка со српска адреса е највисока на естрадата во соседството, а еве и кои се меѓу пониските…

Камерите понекогаш знаат да ни доловат различна перцепција од реалната, особено кога е во прашање изгледот. Пејачките освен со својата...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ја прокоментира ситуацијата со Украина: „Тешко ми е што невини луѓе се колетерална штета“

Тијана Дапчевиќ периодов има полна агенда со професионални обврски. Имено, таа со песната „Љуби, љуби, довека“ ќе учествува на Беовизија...
Радио Милева

Слушнете ја „Љуби, љуби довека“, песната со која Тијана Дапчевиќ ќе учевствува на „Беовизија 2022“ (видео)

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се одржи во Торино, Италија. Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија и е потенцијален учесник да ја претставува Србија на Евровизија 2022: „Очекувам добра забава и да слушнеме многу добри песни“

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од...
Радио Милева

„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана: Што се крие под пешкирот на фрау Ула? (ВИДЕО)

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ денеска слави роденден. На дамите не им се бројат годините, ама затоа им се бројат честитките. Екипата...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на „Беовизија 2022“: Македонската пејачка во трка да ја претставува Србија на Евровизија во Италија

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се случи во Италија. Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња на 3-ти...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ, Милена Антовска, Цеце Тодосовска, Александра Илиевска бремени: „Времето кога имаш сушество во стомакот“

Социјалните мрежи станаа алатка преку која може да дознаеме кој каде е, што прави, што има ново, што е во тренд, да добиеме информации...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ никогаш поженствена и посекси: Македонската пејачка позираше во црвен фустан во кој и ѕирнаа градите (фото)

Македонската пејачка со белградска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ од почетокот на својата кариера важи за некој кој секогаш има...
Радио Милева

„Copy – paste“: Тијана Дапчевиќ објави фотографија од архива, а нејзините следбеници коментираат дека Вук е пресликан на неа

Тијана Дапчевиќ зад себе има кариера долга повеќе од две децении, а од самиот почеток, па досега често експериментираше и го менуваше...