тежина

Пронајдени се 10 резултати на тема „тежина“
Радио Милева

Елена, Зоре и Стојне заедно на море: Македонските фолкерки исти по височина, различни по тежина… и бујност! (ФОТО)

Три македонски дами од фолк естрадата решија неколку дена да минаат на заеднички летен одмор во Грција. Зоре Мицевска, Елена Јовчевска...