теа таировиќ

Пронајдени се 128 резултати на тема „теа таировиќ“
Радио Милева

Сите се вртеа по стајлингот кој „го стопи“ снегот на Копаоник: Како што е ред, за Теа Таировиќ рамнодушни нема (фото)

Една од најактуелните и најатрактивните српски пејачки, Теа Таировиќ секојдневно руши рекорди, па истото го направи и пред нејзината...
Радио Милева

Сцената се тресеше од мешањето на Теа Таировиќ на ромскиот бал во Скопје – присутните гледаа без да трепнат (видео)

Синот на покојниот Амди Бајрам, Габрил Бајрам, во четвртокот го организираше 44-от Светски ромски бал кој помина спекталуларно во скопскиот...
Мегафон

Теа Таировиќ и Саша Матиќ за Сретење: Копаоник Music Week продолжува во ритамот на најголемите музички ѕвезди

По серијата незаборавни концерти кои ги затресоа планинските врвови, Копаоник, најпознатата скијачка дестинација во регионот, се подготвува...
Радио Милева

„Од пиле млеко“ и “забава до бесвест“: Лила веќе го најави и ќе го води Ромскиот бал, а освен Цеца и Теа еве кој се’ ќе пее и за колкав хонорар (ФОТО)

Среде бел ден во свечен провиден фустан на високи потпетици, наметната со бунда Лила Филиповска беше уловена како танцува, игра, меша…...
Радио Милева

На Прија и се придружи и Теа Таировиќ: Пејачките со атрактивен стајлинг и енергичен настап направија спектакл во Загреб (видео)

Пејачката Александра Пријовиќ трета вечер како настапува во Арена Загреб, а на ова место ќе одржи пет последователни концерти. Со оглед...
Радио Милева

Теа Таировиќ на еден ден во Скопје: Фолк ѕвездата одржа прес конференција пред големиот скопски концерт (ВИДЕО)

Пејачката Теа Таировиќ вчера, среда, 22 ноември  околу 14.30 часот одржа прес-конференција по повод концертот што ќе се одржи на 16-ти декември...
Радио Милева

„Никогаш повеќе нема да ја пеам на ист начин“: Теа Таировиќ го смени текстот на својата популарна песна (фото)

Теа Таировиќ пред околу шест месеци ја објави хит песната „Израел и Палестина“, а откако тие земји само влегоа во војна, пејачката донесе...
Радио Милева

На турнејата низ Австралија: Теа Таировиќ наметната со македонско знаме со сонцето од Кутлеш вака ја пееше „Лихнида кајче веслаше“ (ВИДЕО)

Полека се ближи долгоочекуваната вечер, настанот за кој најмногу се зборува овој период, за концертот кој предновогодишно ќе го размрда...
Радио Милева

Теа Таировиќ со уште еден жежок танц: Додека пејачката провокативно танцуваше, се’ под фустанот и се отцртуваше (ВИДЕО)

Теа Таировиќ моментално важи за една од најбараните, но и најатрактивните млади пејачки, а сега оваа титула ја оправда кога на настапот...
Радио Милева

Теа Таировиќ не пати по тело на манекенка: Според фановите кралицат на бакшишот го понуди најжешкото од себе за ова лето (фото)

Атрактивната пејачка Теа Таировиќ летото го помина работејќи во Црна Гора, а сега замина на турнеја во Австралија, а слободното време...
Радио Милева

Саша Поповиќ ги потсети големите ѕвезди на „Гранд“: „Да не бев јас немаше да бидат таму каде што се денес“

Поранешниот директор на Гранд продукција, Саша Поповиќ се појави на снимањето на новата емисија, а по тој повод прозборе и за ѕвездите...