талат

Пронајдени се 17 резултати на тема „талат“
Радио Милева

Кога Талат и инспектор Томе ќе запеат и заиграат, новогодишната ноќ би да трае цела година: Џингл бел и „елка чочек“ среде соба високо… (ВИДЕО)

Хумористичниот ТВ серијал „Преспав“ и со епизодите од новата сезона докажа дека дефинитивно е најдоброто нешто од областа на хуморот...
Радио Милева

Дритон Вејсели или Талат од „Преспав“ го промени личниот опис, а ова е неговата девојка со која ужива во Барселона? (фото)

Дритон Вејсели или познат како рецепционерот Талат од „Преспав“ ја освои ТВ публиката со оваа улога во македонската  хит серија. Талат...
Радио Милева

Добро познатата екипа повторно заедно: Талат, Марио, Јелена…..дојдоа на гости кај газда Ула од „Преспав“

Откако заврши третата сезона на популарната македонска хумористична серија „Преспав“,  гледачите останаа со прашалници дали ќе има...
Радио Милева

Овие детали сигурно не сте ги знаеле: Tалат од „Преспав“ откри со која позната актерка би снимил жешки сцени

Дритон Вејсели или познат како рецепционерот Талат од „Преспав“ ја освои публиката со неговата улога во истоимената серија. Дритон...
Радио Милева

На Талат од „Преспав“ му заглави Фејсап апликацијата: Место да го врати во нормала, го отера во… годините кога бил детенце! (ФОТО)

Рецепционерот од „Преспав“ денес го знаат сите, зашто стана новата ТВ ѕвезда уште додека траеше серијата. Дритон Вејсели оттогаш не...
Радио Милева

Сите го знаеме како рецепционерот Талат од „Преспав“, а вака изгледа Дритон Вејсели кога ќе се соблече и влезе во базен (фото)

Третата сезона на серијата „Преспав“ ја освои публиката ширум Македонија и успеа да го задржи вниманието на гледачите пред ТВ екраните. Секои...