сведок

Пронајдени се 4 резултати на тема „сведок“
Радио Милева

Актерот Жарко Димоски сведок на сообраќајната несреќа која ја потресе Македонија: „Слушнав кpици кои нема да ги заборавам цел живот”

Во сообраќајната несреќа која вчеравечер (20.01.2022) се случи на бул. Партизански одреди кај  трговскиот центар „Сити Мол“ во Скопје, во...
Радио Милева

Лепа Брена подготвена да сведочи: Пејачката пристигна на судењето на Мирослав Илиќ и неговата бивша љубовница

Пејачката Лепа Брена пристигнала на судот да биде сведок на судењето на поранешната љубовница на Мирослав Илиќ и пејачо. Судењето е...
Радио Милева

Лила како банкарот – пари навреме: „Мене никој не ми дал позајмица од БМЈ Медиа, јас бев таа која даде позајмица“

Заврши сведочењето на водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“. Обвинителката ја праша за нивните луксузни одмори, а таа одговори...
Радио Милева

Лила на сведочење за „Рекет“: Дадов 25 илјади евра донација и 8 илјади евра позајмица на „1ТВ“

„Не сме скарани, но не сме веќе пријатели со Боки 13“. Вака го почна сведочењето водителката Лила Филиповска за случајот „Рекет“, објавува А1он. „Го...