сузана турунџиева

Пронајдени се 71 резултати на тема „сузана турунџиева“
Радио Милева

Македонските водителки со мудри мисли, предлози и препораки: Снеже Велков за егото и самобендисаноста, Сузана Турунџиева за флексибилноста и умереноста (ФОТО)

Секој човек е индивидуа за себе, со свој карактер, свои навики, свои тертипи… Сепак постојат некои универзални правила на однесување,...
Радио Милева

Сузана Турунџиева со емотивна порака до ќерката Лора: „Во годината со многу двојки, мојата прва љубов Лора го слави 22 роденден“ (фото)

Македонската водителка, пејачка, писателка Сузана Турунџиева имаше убав повод за славење и радување. Имено, нејзината постара ќерка...
Радио Милева

Хероината од „Медена земја“, славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција продаден портретот на Атиџе Муратова (фото)

Хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (ФОТО)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Радио Милева

Сузана Турунџиева и Атиџе беа во Истанбул, по автобуската несреќа најблиските и јавноста загрижени за нив (фото)

Taжно, многу тажно утро за Македонија. Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот...
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како летото да не дошло или да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада решија...
Радио Милева

Атиџе Муратова поканета на гости во бугарската амбасада во Скопје: Додека македонските „распродавачи на идентитетот“ се занимаваат самите со себе, комшиите знаат што прават! (ФОТО)

Медената Атиџе Муратова од македонскиот документарен „оскаровец“  „Медена земја“, како што преку ноќ ги освои симпатиите на македонската,...
Радио Милева

Сузана Турунџиева за лекциите од годината што ја испраќаме: „Најголемо богатство не се парите, куќите и колите, туку здравјето“

Изминатата година за нас беше полна со предизвици, неизвесност, страв…се’ тоа поради короната која го зафати цел свет. Од март живееме...
Радио Милева

Радоста и задоволството да бидат обострани: Сузана Турунџиева сподели уште една „убост“ од посетата кај Атиџе (видео)

Иако поради коронавирусот оваа година нема вообичаени летни одмори, Сузана Турунџиева  го искористи ова лето за да ужива во  убавините...