струмичанка

Пронајдени се 4 резултати на тема „струмичанка“
Радио Милева

Славица е новата „Гранд кралица“: Струмичанката на сцената воглавно беше закопчана до грло, ама затоа сиот свој сексапил „го истури“ на личниот Инстаграм профил (ФОТО)

Цела Македонија и пошироко регионот  се радува и го слави  успехот кој го постигна струмичанката Славица Ангелова која успеа да го...
Радио Милева

На Македонците им тргна во “Ѕвездите на Гранд“: Струмичанката Ангела го воодушеви жирито со својот талент, а уште повозбудливо за време на нејзиниот настап беше зад сцената (видео)

Македонија е непресушен извор на теленти, а тоа досега многупати се покажа со нашите кандидати кои учествуваат во регионалните музички...
Радио Милева

Овој нејзин настап долго време ќе се памети: Mладата струмичанка повторно расутри во „Ѕвездите на Гранд“ – „Втората песна беше фантазија“

Во саботното издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше шеснестгодишната струмичанка Драгана Костова. Драгана пееше во...