стефан ѓуриќ раста

Пронајдени се 22 резултати на тема „стефан ѓуриќ раста“
Радио Милева

Раста сврте нов лист: Ги остави пороците и се посвети на здрав живот, а со овој потег ги шокирше сите (фото)

Стефан Ѓуриќ Раста веќе подолго време се грижи за својот изглед и здравје, а за тоа поткрепува и видеото кое го објави на својот Инстаграм...
Радио Милева

„Личи на мојата поранешна жена“: Раста проговори за новата девојка и каков е нејзинот однос со неговата ќерка

Стефан Ѓуриќ Раста вели дека неговата ќерка Тара ја запознала неговата партнерка Марија Балабан, па истакнал дека воспоставиле одлична...
Радио Милева

Еве зошто ја крие од јавноста и како се разбира со Ана Николиќ: Раста конечно прозборе за новата девојка Марија (фото)

Раперот Стефан Ѓуриќ Раста откри детали од врската со убавата Марија Балабан. Пред неколку месеци во сите домашни медиуми одекна веста...
Радио Милева

Ана Николиќ во прегратка на Раста: Поранешните сопружници фатени во ресторан поинтимни од кога било! (фото)

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста во неколку наврати пред медиумите отворено проговорија за нивната врска и истакнаа дека и покрај разводот,...
Радио Милева

Ана Николиќ ги шокираше сите на Инстаграм, сподели фотографија со песната на бившиот сопруг Раста и го означи раперот (ФОТО)

На раперот Стефан Ѓуриќ Раста наскоро ќе му истече казната за издржување куќен притвор, а месеците поминати во станот напорно работеше. Тој...