срце

Пронајдени се 37 резултати на тема „срце“
Радио Милева

Адвокатот на Мика Алексиќ со шокантна изјава: „Брои денови, му останаа уште неколку месеци живот, срцето му работи само на 20 отсто“

Сопственикот на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ (69), кој е осомничен за сексуално злоставување на ученички, има големи здравствени...
Радио Милева

Јелена Розга има сериозни здравствени проблеми: „Се случува да бидам потечена и потполно непрепознатлива“ (ФОТО)

Пејачката Јелена Розга проговори за своите здравствени проблеми и стресот со кои се соочува во текот на последниве години од нејзината...
Радио Милева

Учесник во „Никогаш не е доцна“ низ солзи раскажа: „Родителите на момчето преку медиуми донаа дека сум го добил неговото срце!“ (фото)

Учесникот на шоуто „Никогаш не е доцна“, Горан Филиќ Гогач, минатата година го привлече вниманието на јавноста со талентот што го покажа...
Радио Милева

Овој учесник во „Никогаш не е доцна“ го расплака Жика Јакшиќ, а кога ќе слушнете зошто и вам ќе ви потечет солзи (ВИДЕО)

Еден од учесниците на музичкиот натпревар „Никогаш не е доцна“, Горан Филиќ – Гогац, кој има 53 години, ја раскажа својата животна...
Радио Милева

„Има напади и одбива да оди во болница“: Аца Лукас минува низ тежок период, а реагирала и екс-сопругата Соња

На пејачот Аци Лукас му се слоши минатата недела, откако извршителите се обидоа да му го одземат имотот заради долгот што наводно го...
Радио Милева

Бугарите имаат свој, ама и ние имаме наш: Гол се сликал во кампања за градоначалник на Софија, зашто „политиката е порно“

Во неделата во соседна Бугарија се одржаа локалните избори. Кандидатот за градоначалник на Софија од Бугарско Национално Обединување,...
Радио Милева

Еве зошто на Роберт Де Ниро Србија му е во срцето: Холивудската ѕвезда продавала домати на пазарче во Ниш (ФОТО)

Еден од најголемите актери во Холивуд, Робет Де Ниро (76) е горд татко на шест деца, а ја посвоил својата најстара ќерка додека бил среќно...