социјални мрежи

Пронајдени се 75 резултати на тема „социјални мрежи“
Радио Милева

Oва се коментарите на познатите по паѓањето на „Фејсбук“ и „Инстаграм“: „Дај Боже никогаш да не се вратат“

Во текот на вчерашниот ден односно синоќа падна „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Ватсап“. По тој повод, познатите се огласија на „Твитер“...
Радио Милева

Сани Гроздановска или е во сериозна кавга, па ја „чепнаа кај што не треба“ или… Чудни статуси и избришани сите заеднички фотографии со сопругот од нејзините профили на социјалните мрежи?!

Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање. Нема кафеани...
Радио Милева

Тамара, Лила и Велевска со ист став: „Интернетот стана место каде што може да навредува оној кој инаку би побарал автограм“

Социјалните мрежи, „Фејсбук“, „Инстаграм“, „Твитер“, станаа место каде што може да се информирате, рекламирате, да развивате свој...
Радио Милева

На Таша Реј „тетовираната кожата и се ежи“ од она што го гледа на социјалните мрежи: „Жално е колку злоба, завист, омраза и јадење г***а, да ми извините, постои!“ (ФОТО)

Наташа Неделковска или Таша Реј, како што и е уметничкиот прекар, тетоважите и се заштитен знак. Трејд марк, кој го носи речиси по целото...
Радио Милева

Сани Гроздановска јавно „ја подбра“ Сања – Барбика: „Дали си ги изми забите пред да го спомнува моето име…?“ (ФОТО)

Корона пандемијата го запре светот, ама не ги запре навиките на луѓето. Ковид – 19 ја запре музиката, ја „замрзна“ естрадата паркирајќи...
Радио Милева

„Сите на изненади“: Сопругата на Харис Џиновиќ проговори за врската на 17 годишната ќерка со фудбалерот на Црвена ѕвезда (фото)

Сопругата на пејачот Харис Џиновиќ долго беше противник за тоа да нејзините деца имаат профили на социјалните мрежи. Но, јавноста имаше...
Радио Милева

По Лиде, Лиде, нов хит на социјалните мрежи е Васка, која ја чепна естрадата кај што најмногу ја боли, па (е)страдните ѕвезди жестоко и возвратија: „Едни брутално ја колнат, други саркастично и се потсмеваат“ (ФОТО)

Коронапандемија деновиве за жал го достигнува својот пик, својот врв по новозаразени и починати лица во Македонија. Од друга страна...
Радио Милева

Паника на естрадата: Пејачите и старлетите на сослушување во полиција поради милионска измама на социјалните мрежи

Откако во полициската акција на „Вектор“ на Република Српска беа уапсени девет лица, кои се осомничени дека изневериле стотици луѓе...
Радио Милева

Прва објава на Оливера Балашевиќ по смртта на музичката легенда: „Тоа што е далеку секој ден изгледа како уште подалечно“ (фото)

Оливера Балашевиќ за прв пат се логласи на социјалните мрежи по смртта на нејзиниот сопруг Ѓорѓе Балашевиќ. Таа е скршена од болка по...
Радио Милева

Зимско, ама голо: Ирена Спасовска пак има нова гола фотографија – овој пат интимата ја покри само со крзнено перниче (фото)

Фолк пејачката Ирена Спасовска изминатите неколку месеци, особено откако е ставена забраната за музички настапи поради коронавирусот,...
Радио Милева

Тамара повторно „ја растргнаа“: Пејачката заедно со Бомбакис „чепкаше по старите рани“, па одново го навлече гневот на нацијата (ФОТО)

Кристијан Станковски или едноставно @Bombakis,  како што се потпишува, за кусо време стана вирален хит со своите довитливи написи и пароли...