снеже велков

Пронајдени се 80 резултати на тема „снеже велков“
Радио Милева

Животот носи лекции, важно е само колку и како ќе ги совладаш: Снеже Влеков има цврст став за својата вредност, а со статусот им го разубави денот на следбениците (фото)

Животот пишува романи и од судбината не се бега, се реченици кои многупати сме ги слушнале, прочитале… Сепак, секој од нас со исклучок...
Радио Милева

Државните обележја на власта и се „слаба страна“ или… така им чини: Снеже Велков за 8-ми Септември тргна да бара знамиња по Скопје, а знамиња – нигде! (ФОТО)

Ден, 8-ми Септември… Празник… Македонија ја слави својата независност, сувереност, своето осамостајување. А за празник како што...
Лице в Лице

Снеже Велков: „Ни маж ми не знаеше дека сум од Каменица, уште се шегувам дека го прелажав за лична карта“ (ВИДЕО)

Снеже Велков, некогаш водителка на популарното „Ред хот“ шоу, денес е автор на емисијата „Нешто конкретно“. Една од ретките кои секое...
Радио Милева

Македонските водителки со мудри мисли, предлози и препораки: Снеже Велков за егото и самобендисаноста, Сузана Турунџиева за флексибилноста и умереноста (ФОТО)

Секој човек е индивидуа за себе, со свој карактер, свои навики, свои тертипи… Сепак постојат некои универзални правила на однесување,...
Радио Милева

Еве како водителката Снеже Велков за 30 секунди се претвора од „Снежана од ТВ бајките“ во… „пепелашка од наше маало“?(ВИДЕО)

Снеже Велков ја знаете како најзгодна пилатес инструкторка, ама уште од пред тоа ја познавате од ТВ екраните… Како водителка на познати...
Радио Милева

Снеже Велков ја „загриза“ 40-тата: Водителката славеше роденден, па без комплекси откри колку наполни – „Дури сега земам залет“

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков деновиве имаше убав повод за славење. Имено, таа прослави роденден и...
Радио Милева

Снеже Велков секој ден оди да вежба, а сега првпат замина на миникир: Водителката по 20 години стави лак на ноктите – на среќата и немаше крај

Некогашната македонска водителка Снеже Велков иако не е активна на ТВ екраните, е активна на социјалните мрежи. Имено, Снеже на „Инстаграм“...
Радио Милева

Снеже Велков има да ви каже еден муабет, ама… : „Некои муабети се само за во паркирани автомобили“ (ФОТО)

Најпознатата македонска пилатес инструкторка и ТВ водителка за празнициве прошетала надвор од Македонија. Не многу далеку, во соседството...
Радио Милева

Снеже Велков како зајачица во возбудлив викенд: Кога саботата ти е за кафеана, а понеделникот ќе го замолиш да биде исто толку нежен, можеш само да замислиш каква била неделата!? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков по се изгледа дека имала возбудлив викенд. Барем така изгледа според ...
Радио Милева

Снеже Велков се пронајде себе си, видете вие кај ќе се најдете: „Јас сум во првиот ред, а Вие?“ (ФОТО)

Македонската пилатес инструкторка и ТВ водителка не ретко знае и умее да се потсети на годините наназад што изминале, работејќи во телевизиската...
Радио Милева

Снеже Велков за „градоначалник“: Само таа го гледа Скопје поинаку, уште од рано изутрина… Веќе попладне, македонската престолнина нема врска со утринската убавина (ФОТО)

Во екот на предизборната кампања за локалните избори, разбирливо македонската престолнина е најпримамливата „тврдина“ која политички...
Радио Милева

Снеже Велков на +39 степени е пожешка и од времето: Водителката и пилатес инструкторката во невидено разголено издание досега (фото)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка, Снеже Велков денот го започнува со утринска физичка активност, со вежбање или возење...
Радио Милева

Снеже Велков покажа што е тоа „вежбање на македонски јазик“: За добро вежбање, нема лоша песна… освен ако песната ептен (не) ти се погоди? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков е полна со предизвици и идеи. Постојано на ум и паѓаат нови нешта, како...
Радио Милева

Две варијанти на Снеже Велков: Фитнес инструкторката е и спортска и елегантна дама – која повеќе ви се допаѓа? (фото)

Некогашната македонска водителка и сега фитнес инструкторка Снеже Велков е активна на социјалните мрежи, па речиси секојдневно објавува...
Радио Милева

И Снеже Велков „ја утна“ химната… ама никој не и забележа, затоа пак сите забележаа како и почна денот… со растресен задник! (ФОТО)

Македонија го заврши своето историско деби учество на едно големо фудбалско натпреварување. На ЕУРО 2020 од нас – толку… Три порази,...
Радио Милева

Снеже Велков со емотивен статус направи „парампарче“: „Зошто ли најубавите зборови најтешко од уста излегуваат?“

Водителката и фитнес инструкторката Снеже Велков, често е активна на социјалните мрежи, па речиси нема да не помине да покаже како го...