слоба радановиќ

Пронајдени се 95 резултати на тема „слоба радановиќ“
Радио Милева

Продавале сладолед, весници, работеле во бутик за да заработат за леб: Еве со што се занимавале познатите пред да станат славни

Многу познати личности не ни сонувале дека ќе живеат во богатство бидејќи некогаш се занимавале со обична работа и не заработувале...
Радио Милева

Слоба Радановиќ на „Денот на вљубените“ се жени по вторпат: Пејачот во тајност ќе каже „да“ на својата избраничка

Пејачот Слоба Радановиќ денес (14.02.2022) се жени со партнерката Јелена Ѓуричанин. Парот ќе се венча во манастирот Свети Козме и Дамјан кај...
Радио Милева

Слоба Радановиќ ќе се жени: Пејачот и бивш сопруг на Кија Коцкар реши да застане на „лудиот камен“ по вторпат (ФОТО)

Слоба Радановиќ ќе се жени. Тој зборуваше за неговата свршеница Јелена Ѓуричанин. „Здрава, жива, добро е … Се’ е во ред, да беше...
Радио Милева

„Јас бев изненадена кога дознав“: Кија Коцкар по три години откри која е вистинската причина за раскинувањето на Луна и Слоба

Кија Коцкар по три години првпат проговори за раскинувањето на Луна и Слоба откако бившиот сопруг ја изневери во првата сезона на „Задруга“. Луна...
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...
Радио Милева

Слоба Радановиќ доживеал неколку незгодни ситуации додека пеел на сцена: Стисок на женска рака за ма*иња, чизма во глава, комарец во уста… (ФОТО)

Слободан Слобода Радановиќ одговараше на прашањата на своите обожаватели, кои го поставуваа на Инстаграм. Слоба, меѓу другото, откри...
Радио Милева

Кија Коцкар „со половина уста“ и ја честиташе приновата на Луна: „И посакувам се’ најдобро, но… за повеќе, знаете кому треба да се обратите“ (ФОТО)

Пејачката и една од победничките на реалното шоу „Задруга“, Луна Ѓогани вчера, 15 јуни 2021 година се породи и на свет ја донесе ќеркичката...
Радио Милева

Слоба Радановиќ се пофали дека ќе глуми на филм, а веднаш потоа стигна брутална порака од бившата сопруга Кија Коцкар (фото)

Една од улогите во филмот за ММА борците чие сценарио го напиша синот на покојниот Балашевиќ, Алекса, му беше доделена на фолклорот Слободан...
Радио Милева

Луна Ѓогани по долго време повторно проговори за врската со Слоба Радановиќ: „Ништо не треба да правите по секоја цена“

Луна Ѓогани одговарајќи на прашања на „Јутуб“ проговори за првата сезона на „Задруга“ која ја одбележа нејзината врска со Слоба Радановиќ. Луна...
Радио Милева

За половина година се здебелил 20 килограми: Слоба Радановиќ донел важна одлука која му го променила животот (фото)

Иако влезе во реалното шоу „Задруга“ во врвна форма пред четири години, пејачот Слоба Радановиќ наскоро доби со дополнителни килограми,...
Радио Милева

Кија Коцкар којзнае по кој пат распали по Слоба: „Тебе не треба да те апсат туку да те хоспитализираат“

Пејачката Кија Коцкар повторно на социјалните мрежи се пресмета со нејзиниот поранешен сопруг Слоба Радановиќ. Иако Слоба само сподели...
Радио Милева

Изненади со потегот: Кија Коцкар за „Денот на вљубените“ му испратила подарок на Слоба Радановиќ

Пејачката Кија Коцкар вели дека љубовта е најголема мотивација во нејзиниот живот, а сега откри и што прави на „Денот на вљубњните“. „Сакам...