следбеници

Пронајдени се 39 резултати на тема „следбеници“
Радио Милева

Македонската фолкерка посака екстра заработка: Марија Луиса Тодоровска се подготвува да отвори „Only fans“ страница? (ФОТО)

Марија Луиса Тодоровска, позната како атрактивната битолчанка со привремена скопска адреса на живеење заради природата на професијата...
Радио Милева

„Имаш поголеми гради од девојката!“- Стефан Кариќ позира со Андреа, а следбениците го нападнаа за изгледот (фото)

Поранешниот задругар Стефан Кариќ во последно време има вишок килограми, кои неговите следбеници на социјалните мрежи повремено му...
Радио Милева

Александра Накова одговараше на Инстаграм прашања: Гевгелиската убавица разголена пред огледало, откри дека „уживањето во туѓи раце“ и е најомилена работа! (ФОТО)

Александра Накова по турбо активниот период во кој како модел имаше полни раце работа и тоа надвор од Македонија, па одредено време...
Радио Милева

Скапоцености и луксуз и „фатија око“ на водителката: Елена „Живот со стил“ со свој моден избор од Оскарите (фото)

ТВ водителката Елена Најдоски или попозната како  Елена „Живот со стил“ е дама која води сметка за нејзиното тело за физичкиот изглед,...
Радио Милева

Селена Гомез повторно стана кралица на Инстаграм: Ги надмина сестрите Кардашијан и стана најследена жена во светот (фото)

Селена Гомез ја надмина Кајли Џенер и сега повторно е најследената жена на Инстаграм. Селена Гомез на „Инстаграм“ за еден ден почнале...
Радио Милева

Антониа Гиговска повторно мета на критики, особено за еден детаљ на устата: „Тоа не смее да биде така!“ (фото)

Пејачката Антониа Гиговска неодамна ги имаше своите последни настапи за периодов, бидејќи како што веќе сите знаат, таа е бремена и...
Радио Милева

Хејтерите „удрија“ по Тијана Дапчевиќ – „среди си ги забите!“: На ваквиот дрзок коментар таа не остана имуна и возврати без заобиколување (фото)

Пејачката Тијана Дапчевиќ периодов е доплнително актуелна со своето учество како судија во „Пинкови ѕвездички“. Таа моментално има...
Радио Милева

Антониа Гиговска со новите фотографии ги заинтригира следбениците, па ја прашаа:„Трудна да не си?“ (фото)

За Антониа Гиговска нема пауза од ништо, а најмалку од кариерата. Во тоа секако се вклучени и социјалните мрежи како гласило до својата...
Радио Милева

Кристина Димитриевска одговараше на нивните прашања, па со една фотографија во неколку пози ги стави во дилема обожавателите: Носи ли долна облека Кристина, кога ќе облече летно фустанче и во зима? (ФОТО)

Македонската мисица, топ модел, пејачка… Кристина Димитриевска решена е по секоја цена да изгради кариера. Се обидува паралелно ...
Радио Милева

Тамара се дотера, се кадроса во мини фотосесија, па одговараше на прашања на социјалните мрежи: „Пејачка на деценијата? Јас би повеќе од тоа… ако може!“ (ФОТО)

Ултраталентирана, со „бескрајни“ вокални можности и беспрекорна интерпретација, со единствена експресија во изведбата која на песните...
Радио Милева

Приказни од карантинот: Затворена дома, за што полесно да прележи корона, Сани Гроздановска одговараше на прашања, предлози и повици на нејзините следбеници

Македонската фолк пејачка Сања Сани Гроздановска  еднаш беше позитивна на Ковид – 19 и го прележа во домашни услови. Заради природата...
Радио Милева

Марина Гагиќ, свршеницата на Дарко Лазиќ откри детали од приватноста: Еве ја вистината за подарокот од 30 илјади евра и дали чекаат второ дете…

Свршеницата на фолкерот Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ, реши да сподели дел од својата приватност со своите следбеници на Инстаграм. Така,...