славица чуктераш

Пронајдени се 53 резултати на тема „славица чуктераш“
Радио Милева

Како сцена од филм: Иако одамна е разведена, Славица Ќуктераш се присети на својата венчавка на Малдивите (фото)

Пејачката Славица Ќуктераш била многу заљубена во Владимир Аврамов, а нивната венчавка на брегот на Малдивите изгледала како сцена...
Радио Милева

Славица Чуктераш била во врска со бившиот срвшеник на Сандра Африка: „Беше млада и полна со живот, но Африка е пожешка“

Естрадата е преполна со необјавени тајни. Една од нив е и дека поранешниот свршеник на Сандра Африка, естрадниот менаџер Александар...
Радио Милева

Српската пејачка се уште останува заробена во болничкиот кревет: Требаше да биде пуштена по несреќата, но се случи неочекуван пресврт (ФОТО)

Српската пејачка Славица Чуктераш пред точно една недела итно беше хоспитализирана по повредите кои ги доби во својот дом. Пејачката...
Радио Милева

Славица Чуктераш уловена во друштво на згоден маж, па веднаш започнаа шпекулациите дека има ново момче: „Аман бре луѓе“

Пејачката Славица Чуктераш откако се разведе од сопругот Владо ужива во својата слобода. Славица е активна на „Инстаграм“ каде што...
Радио Милева

Славица Чуктераш и водителот жестоко се испокараа среде емисија: „Најмалку си пејачка, одамна не си популарна!“

Славица Чуктераш и Милан Милошевиќ се скараа жестоко за време на гостувањето во „Ами Џи“ шоу, а сето тоа започна така што водителот...