слаѓа алегро

Пронајдени се 16 резултати на тема „слаѓа алегро“
Радио Милева

Слаѓа Алегро на тераса покрај плажа без ниту едно парче облека: Пејачката прати поздрав во ултра провокативно издание (фото)

Пејачката Слаѓа Алегро отпатува во потоплите краишта и со сопругот Зоран Драгаш ужива во сончевата Малта. Таа првите денови ги помина...
Радио Милева

Непозната жена ја навреди Слаѓа Алегро и нејзините колешки, но и таа не успеа да премолчи „И понатаму сте несреќни…“ (фото)

Пејачката Слаѓа Алегро  со насмевка на лицето позирала пред група новинари и обожаватели на белградскиот аеродром, а потоа налетала...
Радио Милева

Нејзините совети и го смениле животот: Слаѓа Алегро ова нема никогаш да и го заборави на Сека Алексиќ (фото)

Пријателството на јавната сцена, особено во денешно време, е многу ретка работа, но врската помеѓу Слаѓа Алегро и Сека Алексиќ важеше...
Радио Милева

Слаѓа Алегро брутално искрена за ситуацијата на естрадата поради пандемијата: „Се насладуваат – нека видат како е без пари!“

Пејачката Слаѓа Алегро, како и многу нејзини колеги, се огласи на социјалните мрежи за тешката состојба во која се наоѓаат музичарите...
Радио Милева

Слаѓа – Алегро откри зошто немањето тезги заради коронапандемијата не и паѓа тешко: „Од дете навикната сум со малку“ (ФОТО)

„Не барам раскош и комоција, туку само разбирање. Важно е луѓето самите да ви дадат утеха. Јас тоа го добивам од мојот сопруг најмногу....
Радио Милева

Ќе препознаете ли кој е на фотографијата? Денес е најбарана пејачка, има складан брак и ќерка, а вака изгледаше пред 40 години

Оваа преслатка девојка, со крупни очи и заоблено лице, е една од најпопуларните и најбарани пејачки на  естрадата денес. Години на успешна...