слабеење

Пронајдени се 24 резултати на тема „слабеење“
Живот и Стил

16 ЧАСА ГЛАДУВАЊЕ: Еве како повремено постење може да ви помогне при слабеењето! Најмногу внимание обрнете на ОВА!

Интервален или повремен пост ви овозможува да јадете било каква храна што ја сака душата додека губите тежина. Ефективноста на овој...
Живот и Стил

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната...
Живот и Стил

Домашниот напиток кој прави чудо со метаболизамот – „Благодарение на истиот, никогаш не сум била послаба!“

Како да го забрзаме метаболизамот? Многумина сметаат дека за оваа цел, доволно е да се откажат од десертите, лебот и брзата и нездрава...
Радио Милева

Исмејувана девојка ослабе 63 килограми за една година за да го носи фустанот од соништата на матура

Девојка целосно си го промени начинот на живот и изгледот поттикната од желбата да го носи фустанот од соништата на својата матура. 18-годишната...