слабеење

Пронајдени се 45 резултати на тема „слабеење“
Живот и Стил

Појадок за слабеење: Каша која телото го полни со енергија, го зголемува нивото на железо во крвта, а ги „топи“ килограмите (видео)

Овесните каши со децении се сметаат за најздрав појадок на сите времиња. Овојпат пронајдовме рецепт којшто ќе ви ја поправи крвната...
Живот и Стил

Ослободете се од заморот за 20 минути! Ја забрзува циркулацијата, го помага варењето и ја елиминира несоницата

Вежбањето по напорен ден или, уште полошо, на жештина ретко на кого му одговара. Ако не можете да се натерате да почнете да вежбате, одвојте...
Радио Милева

Откриена причината за смртта на Лиза Мари Присли: „Сѐ се искомплицира поради операциите кои кај нас стануваат се попопуларни“ (фото)

Лиза Мари Присли почина од компликации по операцијата на гастричен бајпас, потврди извештајот на патологот. Како што пишуваат американските...
Радио Милева

Саша Поповиќ го откри неговиот рецепт за слабеење: Не гладува туку секое утро го пие овој напиток (фото) 

Саша Поповиќ вели дека секоја пролет оди на диета, бидејќи во текот на зимата се дебелее. Поранешниот директор на „Гранд“ ужива во гурманската...
Радио Милева

Незадоволна од својот изглед: Милица Тодоровиќ ослабе 4 килограми но, стомакот и е рамен само наутро (фото)

Милица Тодоровиќ доби многу комплименти за својот изглед кога неодамна позираше во костим за капење во Египет. Пејачката ослабе четири...
Живот и Стил

Сите сакаат да ослабат во лето, а многумина всушност се здебелуваат – поради овие навики и намирници растат бројките на вагата

„Ќе јадеме повеќе салата“, „Ќе јадам само овошје и ќе ослабам“, „Ќе ми биде доста кога ќе има домати и сирење“… сето тоа се само празни...