шеф марк

Пронајдени се 5 резултати на тема „шеф марк“
Радио Милева

Спои убаво и корисно: Шеф Марк и сопругата ги спакуваа куферите пред Нова година и заминаа на оваа егзотична дестинација

Неколку години по ред, Марк де Јонг имаме прилика да го гледаме во кулинарското шоу „Брза кујна“ каде што заедно со колегата Никола...
Радио Милева

Тргнаа да им ја „украдат“ работата на шефовите, па им го „украдоа“ шоуто: Кои двајца скопски боеми направија урнебес, ама не салата, во „Брза кујна“?

Кулинарското ТВ шоу „Брза кујна“ ги доживува ѕвездените мигови на својата популарност. Шефовите Марк и Никола  секојдневно приготвуваат...